Cezary Kulesza zdradza, ile może pauzować Bartłomiej Drągowski

Bartłomiej Drągowski doznał w niedzielę poważnej kontuzji kostki. Aktualnie diagnozy mówią o skręceniu kostki i zerwaniu więzadeł. W rozmowie z Interią Cezary Kulesza zdradził ile może potrwać przerwa w grze reprezentanta Polski.

38. minuta. Bartłomiej Drągowski pędzi do bezpańskiej piłki w meczu jego Spezii Calcio z Hellasem Werona. Chcąc uprzedzić Kevina Lasagnę, wykonuje wślizg. Jednak rywal trafia do w stopę i na skutek tego ta wygina się w nienaturalny sposób.

Zobacz wideo Co musi zrobić Lewandowski, żeby zostać sportowcem roku?

Piłkarze Spezii wspierają DrągowskiegoRywale pomogli Bartłomiejowi Drągowskiemu w najważniejszym momencie

Drągowski natychmiast złapał się za nogę i krzyczał z bólu. Niedługo później schował twarz w ramionach. Na boisku pojawili się medycy, a bramkarz został zniesiony na noszach. Stało się jasne, że golkiper stracił szansę na wyjazd na mistrzostwa świata. Niedługo później te przewidywania się sprawdziły, a rzecznik kadry poinformował, że do Kataru pojedzie Kamil Grabara.

Ile potrwa przerwa Drągowskiego? Kulesza zabrał głos

Pierwsze diagnozy dotyczące Drągowskiego mówiły o tym, że ma złamaną nogę. Dziennikarz Interii Sebastian Staszewski jako pierwszy podał informację, że kostka Drągowskiego jest najprawdopodobniej skręcona. Z kolei nasz dziennikarz Jakub Seweryn poinformował, że Drągowski doznał dodatkowo zerwania więzadeł.

Więcej będzie wiadomo po dokładniejszych badaniach, które są zaplanowane na poniedziałek. W rozmowie z Interią prezes Cezary Kulesza zdradził, ile czasu Drągowski może pauzować. - Noga Bartłomieja na szczęście nie jest złamana. Stopa wyskoczyła ze stawu i została z powrotem do niego wstawiona. Wstępne rokowania mówią o dwumiesięcznej przerwie w grze – powiedział w rozmowie z Interią.

Bartłomiej DrągowskiDrągowski stracił nie tylko wyjazd na MŚ 2022. Dwa ciosy w jednej chwili

Dwa miesiące przerwy oznaczają, że Drągowskiego ominie nie tylko mundial, ale też najprawdopodobniej transfer do wymarzonej Premier League. W październiku media informowały, że Drągowski może trafić do Leicester. Teraz angielski klub raczej nie zdecyduje się na transfer kontuzjowanego piłkarza.

Więcej o: