Koniec odpoczynku Zielińskiego przed mundialem. Spalletti podjął decyzję

Piotr Zieliński powróci do pierwszego składu SSC Napoli już nadchodzącej kolejce Serie A przeciwko Udinese. Mecz z byłym zespołem będzie dla Polaka końcem krótkiej przerwy, którą dostał od trenera Luciano Spallettiego w poprzednim spotkaniu.

We wtorkowym meczu Napoli - Empoli Piotr Zieliński pojawił się na boisku dopiero w 64. minucie gry, kiedy zmienił Tanguya Ndombele. Polak w 88. minucie spotkania strzałem z woleja ustalił wynik meczu na 2:0 i udowodnił swoją wartość dla zespołu. Pomocnik przymierzany jest do gry w pierwszym składzie Napoli przeciwko Udinese.

Piotr Zieliński wraca do składu Napoli przed mistrzostwami świata w Katarze

Piotr Zieliński w tym sezonie Serie A zagrał we wszystkich 14. meczach SSC Napoli, z czego aż 10 razy w podstawowym składzie. W poprzednim meczu trener Luciano Spaletti dał Polakowi odpocząć i wprowadził go na boisko po przerwie, ale w ostatnim meczu przed mundialem szykuje go do gry od pierwszej minuty.

Portal "Calcionapoli24" informuje, że trener Neapolitańczyków jest przekonany, że zawodnicy, którzy grali przeciwko Empoli, muszą odpocząć. Oznacza to, że poza Zielińskim w pierwszym składzie Napoli zagrają również Hirving Lozano, Mario Rui oraz Leo Ostigard.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Reprezentant Polski w tym sezonie spędził na boisku łącznie 1153 minuty, ale trener Spaletti regularnie daje mu odpoczywać. Zieliński ostatni raz pełne spotkanie rozegrał przeciwko Bologni, 16 października. Jego powtarzalny odpoczynek jest dobrą informacją dla Czesława Michniewicza, który z pewnością uwzględni 28-latka w kadrze reprezentacji Polski na mundial w Katarze.

Dla Piotra Zielińskiego spotkanie z Udinese będzie miało szczególną wartość, ponieważ to właśnie z klubu z Udine przychodził do Napoli w 2016 roku. W barwach Udinese zagrał 20 spotkań, a klub wypożyczał go do Empoli, gdzie rozwinęła się jego kariera. Mecz zaplanowano na sobotę 12 listopada o godzinie 15:00. Napoli zajmuje pierwsze miejsce w ligowej tabeli i ma na koncie 38 punktów. Udinese od początku sezonu spisuje się powyżej oczekiwań i z 24. punktami zajmuje ósme miejsce w lidze.