Ważny gol Zielińskiego w końcówce. Drugie trafienie w Serie A [WIDEO]

Napoli wygrało 2:0 z Empoli w 14. kolejce Serie A i pozostaje liderem ligi włoskiej. Jedną z bramek zdobył Piotr Zieliński, wbiegając w pole karne i wykorzystując dośrodkowanie Hirvinga Lozano. To drugie trafienie polskiego pomocnika w tym sezonie.

Napoli wciąż pozostaje niepokonane w tym sezonie. Zespół prowadzony przez Luciano Spallettiego wygrał grupę Ligi Mistrzów (w której był Liverpool, Ajax Amsterdam i Glasgow Rangers) i zagra w 1/8 finału z Eintrachtem Frankfurt. Napoli nie przegrało też żadnego meczu w Serie A. Spora w tym zasługa Piotra Zielińskiego, który jest kluczową postacią zespołu. Napoli chce zatrzymać polskiego pomocnika na kolejne lata, więc rozpoczyna rozmowy o nowym kontrakcie - obecny jest ważny do końca czerwca 2024 roku.

Drugi gol Zielińskiego w Serie A. Idealnie wbiegł z głębi pola

Napoli rywalizowało z Empoli w 14. kolejce Serie A. Klub z Toskanii skutecznie bronił dostępu do własnej bramki i nie oddał strzału na bramkę rywala w pierwszej połowie. W drugiej części spotkania Napoli nie ustawało z atakami i finalnie prowadziło 1:0 od 69. minuty, kiedy to Victor Osimhen wypracował rzut karny, który potem wykorzystał Hirving Lozano. Meksykański skrzydłowy zanotował asystę 19 minut później, dośrodkowując w pole karne do Piotra Zielińskiego. Polski pomocnik wbiegł z głębi pola w okolice jedenastego metra i idealnie przymierzył.

To był drugi gol Piotra Zielińskiego w tym sezonie Serie A. Polski pomocnik trafił po raz pierwszy na inaugurację sezonu w rywalizacji z Hellasem Verona (5:2). Teraz Zieliński ma pięć goli i siedem asyst po 20 meczach we wszystkich rozgrywkach. Dzięki tej wygranej Napoli ma 38 punktów po czternastu meczach i ma dziewięć punktów przewagi nad drugim Milanem, który w 14. kolejce zagra na wyjeździe przeciwko Cremonese.