Asysta Zielińskiego w hicie Serie A. Perfekcyjne zagranie Polaka [WIDEO]

Piotr Zieliński zaliczył asystę w hitowym meczu Serie A Atalanta Bergamo - Napoli. Po dośrodkowaniu Polaka bramkę wyrównującą dla gości zdobył w 23. minucie Victor Osimhen. Napoli wygrało to spotkanie 2:1 i umocniło się na fotelu lidera.

Mecz Atalanty z Napoli to hitowy mecz 13. kolejki Serie A z udziałem dwóch najlepszych drużyn z tabeli ligi włoskiej. Przed tym weekendem Napoli (32 punkty) prowadziło z przewagą pięciu punktów nad drugą Atalantą (27).

Asysta Zielińskiego w hicie Serie A. Idealne dośrodkowanie Polaka

Mecz w Bergamo nie rozpoczął się dobrze dla drużyny Luciano Spallettiego. W 19. minucie to gospodarze objęli prowadzenie po skutecznym strzale z rzutu karnego Ademoli Lookmana.

Cztery minuty później grające bez kontuzjowanego Chwiczy Kwaracchelii, ale za to z Piotrem Zielińskim w podstawowym składzie Napoli wyrównało. Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego Zieliński wrzucił piłkę idealnie na głowę Victora Osimhena, a ten z bliska pokonał Juana Musso. Dla Polaka to już piąta asysta w tym sezonie Serie A.

- Idealnie wymierzona ta piłka - zachwycał się komentator Eleven Sports.

Wynik remisowy także nie utrzymał się zbyt długo. W 34. minucie po składnej akcji i bramce Eljifa Elmasa, który zastępował Kwaracchelię, Napoli wyszło na prowadzenie 2:1.

W drugiej połowie oba zespoły miały swoje świetne szanse na zmianę wyniku. Najpierw w poprzeczkę bramki Napoli trafił Ademola Lookman, który mógł zdobyć drugą bramkę w tym spotkaniu. W ostatnim kwadransie z kolei znakomitej okazji nie wykorzystał Giovanni Simeone. W bardzo dobrym kontrataku Napoli Argentyńczyk uderzył z kilkunastu metrów obok słupka.

Napoli ostatecznie pokonało na wyjeździe Atalantę Bergamo 2:1 i umocniło się na fotelu lidera Serie A. Nad dzisiejszym rywalem "Azzurri" mają już osiem punktów przewagi, ale w tej kolejce na drugie miejsce mogą się jeszcze przesunąć AC Milan i AS Roma, które tracą kolejno dziewięć i dziesięć punktów do zespołu z Neapolu.