Drągowski doprowadził Piątka do rozpaczy. Serie A zachwycona [WIDEO]

Bartłomiej Drągowski doceniony za interwencję w meczu Spezii z Salernitaną. Jego instynktowna obrona strzału Krzysztofa Piątka została okrzyknięta interwencją 11. rundy spotkań włoskiej Serie A.

Chociaż Bartłomiej Drągowski robił, co mógł, to nie uchronił swojego zespołu przed porażką z Salernitaną. Spezia uległa 0:1 przegrała już szósty raz w bieżącym sezonie rozgrywkach ligi włoskiej. Na pocieszenie obrona Polaka z tego meczu została wybrana interwencją kolejki.

Piątek strzela, a Drągowski notuje interwencję kolejki. Genialna parada polskiego bramkarza

W minioną sobotę reprezentant Polski zaliczył naprawdę udane zawody na stadionie Salernitany, ale nie pozwoliło to wywieźć jego ekipie nawet punktu. Drągowski musiał skapitulować w 48. minucie po genialnym strzale Pasquale'a Mazzocchiego, który umieścił piłkę w samym okienku bramki Spezii.

Tym niemniej 25-latek robił wszystko, żeby uchronić swój zespół przed bardziej dotkliwą porażką. W końcówce spotkania Polak obronił kilka strzałów, a fantastyczną paradą popisał się przy strzale Krzysztofa Piątka, który pojawił się na boisku w drugiej części gry. Napastnik uderzył z pierwszej piłki po ziemi, ale instynktownie, wyciągając lewą nogę, Drągowski odbił strzał na rzut rożny. Dzięki temu Spezia przegrała "tylko" 0:1.

Interwencję Drągowskiego oraz pozostałe wyróżnione przez Serie A można obejrzeć w wideo poniżej:

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Bartłomiej Drągowski trafił do Spezii z Fiorentiny za 2 miliony euro. 25-latek zaliczył komplet minut we wszystkich spotkaniach ekipy z północnej części Włoch. W jedenastu występach zaliczył jedno czyste konto i puścił 20 bramek. Sama Spezia zajmuje 16. miejsce w tabeli z dorobkiem 9 punktów. Kolejnym rywalem ekipy Drągowskiego będzie jego były klub, ACF Fiorentina. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 30 października, o godz. 15:00.