Szczęsny usłyszał: "Ty, tego Milika to mi trudniej upilnować niż Vlahovicia"

"Ty, tego Milika to mi trudniej upilnować niż Vlahovicia" - te słowa w kierunku Wojciecha Szczęsnego skierował po jednym z treningów Daniele Rugani. Obrońca był zachwycony umiejętnościami Polaka, o czym w Meczykach opowiedział dziennikarz, Mateusz Święcicki.

Arkadiusz Milik pod koniec czerwca trafił na wypożyczenie do Juventusu. Dotychczas wystąpił w 13 meczach i zdobył cztery bramki. Szczególnie imponujące w wykonaniu Polaka były pierwsze mecze w nowym klubie. Zauważyli to także koledzy z zespołu.

Zobacz wideo Zbigniew Boniek: Francuzi wiedzą, że popełnili faux pas wobec Lewandowskiego

Daniele Rugani pod wrażeniem Arkadiusza Milika. Zwrócił na to uwagę Wojciechowi Szczęsnemu

W poniedziałkowym programie "Pogadajmy o piłce" na kanale Meczyki dziennikarz Mateusz Święcicki ujawnił pewną anegdotę związaną z pierwszymi tygodniami Milika w Turynie. O sytuacji opowiedział mu Wojciech Szczęsny.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Dwa tygodnie temu rozmawiałem z Wojciechem Szczęsnym i po chyba drugim treningu podszedł do niego Daniele Rugani i powiedział: "Ty, tego Milika to mi trudniej upilnować niż Vlahovicia. Wie, jak przyjąć, jak się zastawić" - wyjawił Święcicki.

 

Dziennikarz dodał też żartobliwą opinię związaną z Dusanem Vlahoviciem. - Śmieją się [w Juventusie], że Vlahović nie wychodzi na boisku, żeby grać w piłkę, tylko na MMA z przeciwnikami. Typowy Serb, gorąca krew bałkańska - powiedział. 

Jeśli chodzi o porównanie Milika z Serbem pod względem sportowym, to obaj łapią sporo minut i zdobywają bramki. Polak rozegrał łącznie 700 minut i ma na koncie 4 gole, a 22-letni Vlahović 1200 minut i zdobył w tym czasie 7 bramek. Ich rywalizacja stoi na wysokim poziomie. Choć niektórzy dziennikarze woleliby, by obaj napastnicy zaczęli ze sobą bardziej współpracować, niż walczyć o miejsce w składzie. "Magiczna formuła" - czytamy o napastnikach.

W tabeli Serie A Juventus zajmuje obecnie dopiero ósme miejsce (19 punktów na koncie). Prowadzi Napoli, w którym świetnie spisuje się Piotr Zieliński. Podium uzupełniają Milan oraz Lazio.

Więcej o:
Copyright © Agora SA