Brahim Diaz rozmontował obronę Juventusu. Szczęsny próbował, ale nie dał rady [WIDEO]

Brahim Diaz cudownym golem podwyższył na 2:0 prowadzenie Milanu w hicie kolejki Serie A przeciwko Juventusowi. Hiszpan rozmontował obronę rywali i pokonał bezradnego Wojciecha Szczęsnego.

AC Milan wskazywany był przed meczem jako faworyt starcia z Juventusem i w trakcie spotkania udowodnił wyższość. Gola na 1:0 w doliczonym czasie gry pierwszej połowy strzelił Fikayo Tomori, ale to bramka na 2:0 w wykonaniu Brahima Diaza jest prawdziwą wizytówką meczu.

Cudowne trafienie Brahima Diaza. Szczęsny bezradny

Brahim Diaz przejął podanie od kolegi w kole środkowym własnej połowy i pomknął na bramkę strzeżoną przez Wojciecha Szczęsnego. Hiszpana w trakcie efektowego rajdu próbowało powstrzymać czterech piłkarzy Juventusu, ale ten nic sobie z tego nie robił. Wpadł w pole karne Juventusu i mocnym strzałem uderzył na bramkę. Szczęsny odbił piłkę, ale nie był w stanie zmienić jej drogi do siatki.

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zaczęło się dobrze, bo Juventus miał kilka szans. Udało się nawet zagrozić bramce AC Milanu. Celny strzał z pola karnego oddał Arkadiusz Milik, ale uderzenie to było zbyt lekkie, by zaskoczyć bramkarza Cipriana Tatarusanu. Polak miał jeszcze jedną okazję do zdobycia bramki, ale piłka poleciała wprost w ręce bramkarza. Nacisk ze strony piłkarzy Massimiliano Allegriego trwał przez około 15 minut, a później wszystko zaczęło się zmieniać.

Zwieńczeniem lepszej formy MIlanu było trafienie Tomoriego w doliczonym czasie gry. Wcześniej bliski pokonania Wojciecha Szczęsnego był Diaz. Jego piłka po zamieszaniu w polu karnym uderzyła jedynie w słupek. Ostatecznie Hiszpan wpisał się na listę strzelców po opisanej wyżej akcji indywidualnej. Wynik tego spotkania nie zmienił się do końca meczu, choć AC Milan miał szanse na jego podwyższenie. W doliczonym czasie gry Juventus uratował Szczęsny, który obronił mocne uderzenie w akcji sam na sam.

AC Milan awansował w tabeli Serie A na 3. miejsce i ma na koncie 20 punktów. To tyle samo, co pierwsze SSC Napoli i druga Atalanta Bergamo. Obie drużyny mają jednak o jedno spotkanie mniej od mediolańczyków. Dużo gorzej przedstawia się sytuacja Juventusu, który znajduje się na 8. miejscu z 13 punktami na koncie.