Najnowsze informacje ws. kontuzji Glika. Wiadomo kiedy wróci do gry

Kamil Glik, obrońca reprezentacji Polski i Benevento Calcio, powinien wrócić do gry pod koniec października - informuje portal Anteprima24.it.

Kamil Glik nie dokończył niedzielnego meczu 8. kolejki Serie B: Benevento Calcio - Ascoli Calcio (1:1). Obrońca opuścił boisko w 61. minucie. Był to pierwszy mecz w tym sezonie Serie B, w którym Glik nie spędził na murawie 90 minut.

Rosyjscy piłkarze i trenerzy mogą mieć problemRosjanie wściekli. "UEFA odsuwa się od problemu". Po rywalu Lecha kolejny klub ma kłopoty

Glik ma wrócić w końcówce października

Dobrych wiadomości na temat stanu zdrowotnego Glika nie miał Fabio Cannavaro, trener Benevento Calcio - Glik? Pierwsze odczucia nie są dobre. Dokładnie ocenimy to w ciągu najbliższych kilku dni. Zawsze staramy się myśleć, że szklanka jest do połowy pełna - powiedział były świetny obrońca reprezentacji Włoch cytowany przez Eurosport.

Benevento Calcio w niedzielę gra w 8. kolejce na wyjeździe z drużyną Sudtirol. Na pewno w tym meczu nie zagrają dwaj obrońcy: Kamil Glik i Albańczyk Frederic Veseli. Polak narzeka na uraz mięśnia przywodziciela uda. - Przystanek w oczekiwaniu na Albańczyka jest dłuższy, gdyż może on nie zagrać przez dwa, trzy miesiące. Polak powinien zagrać pod koniec października - czytamy na portalu anteprima24.it.

Benevento Calcio w końcówce października zagra dwa spotkania - najpierw 22. na wyjeździe z Como, a tydzień później przed własną publicznością z Pisą.

Informacja o kontuzji Glika na pewno zaniepokoiła Czesława Michniewicza, trenera reprezentacji Polski. W ostatnich dwóch meczach z Holandią (0:2) i Walią (1:0) zawodnik Benevento Calcio zagrał po 90 minut. Wydaje się teraz, że Glik nie będzie miał problemów z dojściem do formy fizycznej na mistrzostwa świata, które odbędą się w dniach 20 listopada - 18 grudnia. Reprezentacja Polski zmierzy się na MŚ z Meksykiem (22 listopada), Arabią Saudyjską (26 listopada) i Argentyną (30 listopada).

Glik gra w Benevento Calcio od sierpnia 2020 roku. Od tego czasu zagrał dla tego klubu 73 mecze, zdobył trzy gole i miał asystę. W tym sezonie wystąpił w ośmiu spotkaniach i strzelił jedną bramkę.

Leo Messi, piłkarz reprezentacji Argentyny i Paris Saint-GermainMedia: Leo Messi wraca do FC Barcelony. Wiadomo już nawet kiedy

Po siedmiu kolejkach Benevento Calcio z ośmioma punktami zajmuje dopiero 14. miejsce w tabeli. Traci trzy punkty do strefy barażowej o awans do Serie A, ale z drugiej strony ma tylko punkt przewagi nad strefą spadkową.