Paolo Maldini wskazał trzech najlepszych piłkarzy, których widział w karierze

Paolo Maldini, legenda Milanu i reprezentacji Włoch, wybrał trzech najlepszych piłkarzy, których widział podczas swojej bogatej kariery.

- Trzej najlepsi piłkarze, jakich widziałem w swojej karierze, to Messi, Maradona i Ronaldo - powiedział Paolo Maldini. Tylko ten pierwszy gra jeszcze w piłkę nożną. Obecnie Argentyńczyk Leo Messi występuje w PSG. W karierze klubowej rozegrał dotychczas 824 spotkania, w których zdobył aż 690 bramek i miał aż 326 asyst.

Zobacz wideo Szczęsny jest maniakiem, siedzi z tabletem i analizuje

Wieczysta KrakówWieczysta Kraków tylko pozbyła się Smudy i już jest liderem. Szybki awans

Dwaj pozostali piłkarze, których wskazał za najlepszych to Argentyńczyk Diego Maradona oraz Brazylijczyk Ronaldo. Ten pierwszy zmarł 25 listopada 2020 roku. W karierze klubowej jego bilans to: 343 mecze, 159 goli i 79 asyst. W reprezentacji Argentyny wystąpił 90 razy i strzelił 34 bramki.

Jeszcze bardziej imponujący bilans w kadrze ma Ronaldo. Dla Brazylii zagrał w 99 spotkaniach, zdobył aż 62 bramki i miał 17 asyst. Jego dorobek klubowy też jest świetny: 452 mecze, 295 goli i 75 asyst.

Paolo Maldini to ikona Milanu i reprezentacji Włoch. Jest wychowankiem Milanu, w którym w drużynie seniorskiej na lewej obronie grał aż 24 lata! W sumie dla tego klubu zagrał 647 spotkań i zdobył 29 goli. Siedem razy wygrał mistrzostwo Włoch i pięć razy Ligę Mistrzów. Numer 3, z jakim grał na koszulce został zastrzeżony.

W 2019 roku Maldini został dyrektorem technicznym Milanu. W czerwcu tego roku święcił największy sukces ostatnich lat - mistrzostwo Włoch.

Zawaliło się zadaszenie stadionu Colo-Colo przez zbyt duże obciążenie spowodowane przez kibicówStadion Colo-Colo zawalił się na treningu. Kibice doprowadzili do koszmaru [WIDEO]

W tym sezonie AC Milan po ośmiu kolejkach zajmuje czwarte miejsce. Zdobył 17 punktów, trzy mniej od prowadzących: Napoli i Atalanty.

Więcej o: