Historyczna chwila w Serie A. 110 lat czekania i koniec

Maria Sole Ferrieri zostanie pierwszą kobietą-sędzią, która poprowadzi mecz włoskiej Serie A. 32-latka będzie arbitrem niedzielnego spotkania Sassuolo - Salernitana.

Niedzielny mecz 8. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy Sassuolo a Salernitaną pewnie przeszedłby zupełnie bez echa, gdyby nie decyzja włoskiego kolegium sędziów. Po raz pierwszy od 110 lat mecz najwyższej klasy rozgrywkowej we Włoszech poprowadzi kobieta. 

Zobacz wideo Czy ze świetnego piłkarza może być świetny restaurator? Odwiedziliśmy restaurację Arka Milika

Kobieta poprowadzi mecz w Serie A. Historyczna chwila po 110 latach

Ta historyczna chwila dla włoskiej piłki przypadnie Marii Sole Ferrieri Caputi, która będzie głównym rozjemcą niedzielnej konfrontacji na Mapei Stadium. 

- To nie będzie zwykły dzień, sam już jestem podekscytowany. Maria Sole zadebiutuje w Serie A za swoje zasługi, w jej drodze nie było żadnych skrótów. Po ponad 110 latach przeżyjemy historyczną chwilę - mówił szef włoskich sędziów, Alfredo Trentalange.

Maria Sole Ferrieri Caputi ma zaledwie 32 lata. Wcześniej prowadziła mecze kobiecej Serie A, a także ma na swoim koncie 23 spotkania w Serie C, 3 w Serie B oraz 1 w Pucharze Włoch. Jej debiut być może przypadłby dopiero za kilka tygodni, gdyby nie fakt, że za kilka dni wyjedzie do Indii na kobiece mistrzostwa świata do lat 17. 

Bandytyzm reprezentanta Francji w meczu z PolskąBoiskowy bandyta z Francji. Porozmawiał z trenerem, a potem znokautował Polaka [WIDEO]

- Nie dajemy przy tym żadnych przywilejów, Maria Sole sama sobie tę drogę wydeptała poprzez swoje zdolności i umiejętności. Dziękuję wszystkim w FIFA, którzy w nią wierzyli, a także Roberto Rosettiemu (szefowi sędziów UEFA) i UEFA - dodał Trentalage. 

Mecz Sassuolo - Salernitana będzie spotkaniem dwóch drużyn ze środka tabeli Serie A. Sassuolo jest w niej jedenaste, a Salernitana trzynasta. 

Więcej o: