Włosi rozczarowani występem Milika i Szczęsnego. "Ważny sygnał dla Allegriego"

Reprezentacja Polski przegrała w czwartek 0:2 z Holandią w przedostatniej kolejce Ligi Narodów. W meczu nie pomogły największe polskie gwiazdy na czele z Robertem Lewandowskim. "Rozczarowali też zawodnicy Juventusu" - piszą włoskie media. Szczęsny puścił dwie bramki, a w końcówce niemal pobił się z jednym z rywali. Natomiast z Milik zmarnował stuprocentową okazję.

Nie był to udany wieczór dla Polaków na Stadionie Narodowym. Kadra Czesława Michniewicza przegrała drugi mecz z rzędu na warszawskim obiekcie i do końca będzie musiała bić się o utrzymanie w dywizji A w Lidze Narodów. W meczu rozczarowali praktycznie wszyscy, może z wyjątkiem Piotra Zielińskiego.

Wojciech Szczęsny i Arkadiusz Milik rozczarowali. Włoskie media komentują występ gwiazd Juventusu

Włoskie media skomentowały występy Wojciecha Szczęsnego oraz Arkadiusza Milika, a więc gwiazd Juventusu. Polacy rozczarowali - piszą Włosi już w tytule. "Rozczarowujący występ piłkarzy Juventusu Szczęsnego i Milika, którzy wystąpili z Polską w meczu Ligi Narodów" - czytamy na portalu tuttojuve24.it.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

"Mecz zakończył się porażką dwóch zawodników Juventusu: wracającego po kontuzji bramkarza Wojciecha Szczęsnego oraz bombowca numer czternaście Arkadiusza Milika. Dla trenera Massimiliano Allegriego jest to ważny sygnał" - zaznacza autor.

Wojciech Szczęsny w meczu Polska - HolandiaNajnowsze informacje o stanie zdrowia Szczęsnego po brutalnym ataku Holendra

Dla Wojciecha Szczęsnego mecz przeciwko Holandii był pierwszym rozegranym spotkaniem po kontuzji, której nabawił się 31 sierpnia. 32-latek puścił dwie bramki, a w końcówce niemal wdarł się jeszcze w bójkę z Woutem Weghorstem. "W meczu z Holandią nie pokazał swoich cech" - komentuje występ Szczęsnego włoski portal. Do tego podkreślono, że w ostatnich tygodniach w bramce Juventusu stawał Mattia Perin. Słaba dyspozycja Szczęsnego może sprawić, że Włoch na dłużej utrzyma miejsce w składzie, choć i on w ostatnich meczach nie zachwyca. Allegri gdyby mógł, to już w ostatnim starciu z Monzą (0:1) postawił na Polaka

Z kolei Arkadiusz Milik otrzymał od Czesława Michniewicza 45 minut. Na początku drugiej połowy miał bardzo dobrą okazję, aby doprowadzić do wyrównania. Nie trafił jednak w niemal stuprocentowej sytuacji po akcji Piotra Zielińskiego i Przemysława Frankowskiego. "Niełatwa druga połowa zabarwiona świetną okazją do wyrównania, zakończoną jednak niecelnym strzałem nad holenderską bramką" - tak z kolei tuttojuve24.it ocenia Arkadiusza Milika.

Arkadiusz RecaDwóch piłkarzy opuszcza zgrupowanie. Problemy Michniewicza przed Walią

Przed reprezentacją Polski teraz bardzo ważne spotkanie z Walią w kontekście utrzymania w Lidze Narodów. Mecz odbędzie się w niedzielę 25 września o 20:45.