Katarczycy chcą przejąć klub z Polakiem w składzie. Mają uczynić z niego potęgę

Sampdoria zostanie nową siłą Serie A? Jak informuje ANSA, członek katarskiej rodziny królewskiej zamierza kupić klub z Genui. - Odkryłem cudowne miasto, jakim jest Genua, i cudowną koszulkę Sampdorii - miał napisać Khalid Faleh al Thani. Miał, bo informacje są czerpane z medialnych przecieków.

Biorąc pod uwagę siedem ostatnich sezonów największym osiągnieciem Sampdorii było zajęcie dziewiątego miejsca. Rozgrywki 2021/22 klub z Genui zakończył jednak na dopiero 15. miejscu. I niewiele wskazuje, że obecny sezon będzie lepszy, bo Sampa przegrała aż pięć z siedmiu meczów i z dwoma punktami zajmuje ostatnie miejsce w Serie A. Ale mimo wszystko pojawiła się nadzieja na lepsze jutro.

Zobacz wideo Lewandowski i Szewczenko na murawie. Wyjątkowa chwila dla Ukrainy i Polski

ANSA, czyli włoska agencja prasowa, poinformowała, że odkryto maile świadczące o tym, że Katarczycy planują przejąć Sampdorie. Włoski klub chce kupić Khalid Faleh al Thani z rodziny królewskiej, ale niespokrewniony bezpośrednio z prezesem PSG Nassere Al-Khelaifiego.

Wprowadzać szejka w świat calcio zamierzają Francesco Di Silvio (producent filmowy) oraz Ivano Bonetti (były gracz Sampdorii, Genoi czy Juventusu). Szejk miał być oczarowany wizją przedstawioną mu przez włoskiego producenta filmowego Francesco Di Silvio oraz byłego piłkarza Ivano Bonettiego, którzy także mają być zaangażowani w transakcję.

"Di Silvio i Bonetti sprawili, że odkryłem cudowne miasto, jakim jest Genua, cudowną koszulkę Sampdorii i opowiedzieli mi o pięknej historii klubu. Zakochałem się w mieście i Sampdorii, więc postanowiłem kupić klub. Wysłaliśmy propozycję do powiernika, dr. Vidala i mamy nadzieję, że jak najszybciej uda nam się porozumieć" - takiego maila miał wysłać al Thani.

Sensacyjny kandydat na trenera Juventusu. Dla klubu ma jedną podstawową zaletęSensacyjny kandydat na trenera Juventusu. Dla klubu ma jedną podstawową zaletę

Prezes Sampdorii w więzieniu

Właścicielem klubu jest Massimo Ferrero, który od grudnia 2021 roku siedzi za kratkami. Ekscentryczny prezes został zatrzymany za przestępstwa przez policję finansową. Zatrzymani zostali też członkowie jego rodziny. Mowa tutaj m.in. o córce Vanessie, która jest oskarżona o przywłaszczenie 740 000 euro z konta firm oraz Giorgio Ferrero, bratanka prezesa.

Od blisko pięciu lat zawodnikiem Sampy jest Bartosz Bereszyński, któremu zdarza się grać z opaską kapitańską. W tym sezonie rozegrał sześć meczów.

Więcej o: