Jak on to robi? Paulo Sousa rozchwytywany przez kluby Serie A

Paulo Sousa może wkrótce zaliczyć powrót na ławkę trenerską po nieudanej przygodzie we Flamengo. Mateusz Borek i włoski dziennikarz Nicolo Schira zgodnie informują, że Portugalczyk może znaleźć angaż w Serie A.

Paulo Sousa na początku czerwca został zwolniony z Flamengo Rio de Janeiro po serii rozczarowujących wyników. Od tamtego czasu brazylijska drużyna znacznie poprawiła swoją grę, a Portugalczyk zniknął na jakiś czas. Teraz znów jest o nim głośno za sprawą spekulacji na temat jego przyszłości.

Zobacz wideo Robert Lewandowski czy Sadio Mane? Ale różnica. Zero wątpliwości

Paulo Sousa coraz bliżej powrotu na ławkę trenerską. Może przejąć Hellas Werona

W niedzielę "La Repubblica" podała sensacyjną informację, że Sousa ma być jednym z kandydatów do zastąpienia Massimiliano Allegriego na stanowisku trenera Juventusu. Pozycja Włocha mocno osłabła z uwagi na słabe wyniki osiągane przez zespół zwłaszcza w Lidze Mistrzów. Faworytem do przejęcia schedy po Allegrim ma być jednak Thomas Tuchel, zwolniony niedawno z Chelsea

Trudno uwierzyć, by były selekcjoner reprezentacji Polski został zatrudniony przez włoskiego giganta. Okazuje się jednak, że tak czy inaczej może wylądować w Serie A. Mateusz Borek w poniedziałkowym programie "Moc Futbolu" na Kanale Sportowym podał, że powierzenie Sousie opieki nad swoim zespołem rozważa Hellas Werona. 

- Dostałem informację z pierwszej ręki. Nie wykluczam, że "siwy bajerant" (określenie, na jakie zapracował Sousa w Polsce po porzuceniu reprezentacji Polski - red.) będzie wkrótce trenerem Hellas Werona - stwierdził dziennikarz. 

Informacje te potwierdził także włoski dziennikarz Nicolo Schira. Podał on na Twitterze, że Hellas bierze pod uwagę zatrudnienie Paulo Sousy w miejsce Gabriele Cioffiego. Zwolennikiem Portugalczyka ma być prezydent Hellasu Maurizio Setti. Drugim kandydatem do objęcia tego stanowiska jest Davide Ballardini, który ostatnio pracował w Genoi. 

Hellas Werona słabo rozpoczął sezon 2022/2023. W siedmiu meczach zespół wywalczył tylko pięć punktów, notując jedno zwycięstwo, dwa remisy i cztery porażki. Jego piłkarzami są Paweł Dawidowicz i Mateusz Praszelik. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA