Wiadomo, ile będzie pauzował Szczęsny. Ważne informacje dla reprezentacji Polski

Kilka dni temu Wojciech Szczęsny został zniesiony na noszach z grymasem bólu na twarzy. Kontuzja wyglądała poważnie, ale Juventus uspokoił, pisząc, że "badania wykluczyły złamania oraz znaczące urazy torebki stawowej". Nie określono oficjalnego terminu powrotu Polaka, ale włoskie media przedstawiły swoje informacje.

Juventus nie przedstawił żadnych oficjalnych informacji o terminie powrotu Wojciecha Szczęsnego do gry. "Jego gotowość do gry będzie oceniana na podstawie rozwoju rehabilitacji" - napisano jedynie w oświadczeniu opublikowanym kilka dni temu. Tematem zajęli się za to włoscy dziennikarze, którzy piszą o dwóch możliwościach. 

Zobacz wideo Szpilka o freakach. „Kiedyś byłbym tam największą gwiazdą. Ale wyrosłem z tego"

Szczęsny wróci na zgrupowanie reprezentacji Polski? Włosi piszą o dwóch scenariuszach

W "La Gazzetta Dello Sport" napisano, że czas rehabilitacji Polaka waha się od siedmiu - co jest najbardziej optymistycznym scenariuszem - do nawet 20 dni. Gazeta wykluczyła jednocześnie obecność Polaka między słupkami w najbliższej kolejce Serie A. "Corriere dello Sport" podało z kolei, że najbardziej prawdopodobnym optymistycznym scenariuszem jest powrót Szczęsnego na mecz z Monzą. Spotkanie odbędzie się 18 września. Jednakże nie jest to pewna informacja. "Najpóźniej Szczęsny miałby wrócić w październiku, po przerwie reprezentacyjnej" - dodano w następnym zdaniu. 

Kontuzja Wojciecha Szczęsnego to problem dla Juventusu i reprezentacji Polski. Oba zespoły mają przed sobą ważne mecze. Włoski klub zagra w weekend z Fiorentiną, a potem 6 września czeka go hitowe starcie z PSG. To niemal pewne, że w obu spotkaniach Szczęsnego będzie musiał zastąpić Mattia Perin.

Ten gorszy scenariusz zakłada natomiast przerwę do października, co oznacza, że i Czesław Michniewicz będzie musiał sobie radzić bez podstawowego bramkarza. Przypomnijmy, że 22 września na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się mecz Polska - Holandia. A trzy dni później Biało-Czerwoni zmierzą się na wyjeździe z Walią.  

Wojciech SzczęsnyReprezentacja Polski reaguje ws. Wojciecha Szczęsnego. Ostrożnie

Wojciech Szczęsny doznał kontuzji w 40. minucie meczu ze Spezią (2:0). Niefortunnie upadł na ziemię i złapał się za nogę. Boisko opuścił na noszach. Całość wyglądała groźnie, ale po badaniach okazało się, że to drobny uraz. "Szczęsny przeszedł badania radiologiczne w klinice Juventusu. Badania wykluczyły złamania oraz znaczące urazy torebki stawowej" - przekazał nazajutrz klub. Dziś trzeba jedynie czekać na oficjalne informacje ws. postępów w rehabilitacji

Więcej o: