Pierwszy gol Milika w Juventusie. Pokonał Drągowskiego [WIDEO]

Arkadiusz Milik strzelił premierową bramkę w barwach Juventusu! Polski napastnik trafił do siatki w doliczonym czasie meczu Serie A ze Spezią (2:0), w którym wystąpiło aż pięciu reprezentantów Polski.

Czternaście minut w debiucie z AS Roma (1:1), sześć minut w meczu ze Spezią (2:0) - tyle czasu potrzebował Arkadiusz Milik, aby strzelić swojego pierwszego gola dla Juventusu. Polski napastnik wpisał się na listę strzelców w doliczonym czasie meczu na Juventus Stadium właśnie ze Spezią.

Debiutancka bramka Milika w Juve. Pokonał Drągowskiego i przypieczętował wygraną

W drugiej minucie doliczonego czasu gry 28-letni Milik otrzymał piłkę w polu karnym po dośrodkowaniu z prawego skrzydła młodziutkiego Fabio Mirettiego. Polak obrócił się z futbolówką w kierunku bramki i płaskim strzałem pokonał swojego kolegę z reprezentacji - Bartłomieja Drągowskiego. Ten gol pozwolił Juventusowi przypieczętować domową wygraną 2:0 nad niżej notowanym rywalem.

Wojciech SzczęsnyWojciech Szczęsny kontuzjowany. Polak zniesiony z boiska na noszach

Pierwszego gola dla Juventusu strzelił już w 9. minucie Dusan Vlahović, który przepięknym uderzeniem z rzutu wolnego nie dał Drągowskiemu żadnych szans.

Niestety, w środowym spotkaniu w Turynie nie było samych dobrych wieści dla kibiców reprezentacji Polski. W końcówce pierwszej połowy na noszach boisko opuścił podstawowy bramkarz kadry - Wojciech Szczęsny, który poważnie skręcił kostkę po jednej z interwencji na przedpolu. Jak informuje Piotr Koźmiński z WP SportoweFakty, sytuacja zdrowotna 32-letniego bramkarza, którego w 43. minucie zmienił Mattia Perin, nie wyglądała najlepiej.

W meczu Juventusu ze Spezią wystąpiło w sumie aż pięciu reprezentantów Polski. Oprócz Milika i Szczęsnego było to również trzech piłkarzy Spezii - Bartłomiej Drągowski, Arkadiusz Reca i Jakub Kiwior spędzili na placu gry pełne 90 minut

Dla Juventusu było to drugie zwycięstwo w nowym sezonie. Z 8 punktami zespół "Starej Damy" jest na czwartym miejscu w tabeli. Spezia z czterema punktami jest czternasta.