Zieliński trafił w pierwszym meczu sezonu. Ten gol okazał się kluczowy [WIDEO]

Piotr Zieliński bardzo udanie rozpoczął nowy sezon w Serie A. Reprezentant Polski wyprowadził swój zespół na prowadzenie w wyjazdowym meczu z Hellasem Werona. Napoli ostatecznie rozbiło rywali 5:2.

W miniony weekend ruszyły rozgrywki Serie A. Napoli Piotra Zielińskiego swój mecz rozgrywało dopiero w poniedziałek. Rywalem był Hellas Werona. Początek rozgrywek okazał się bardzo udany zarówno dla Polaka, jak i jego ekipy, aczkolwiek nie obyło się bez kłopotów.

Marko Arnautović grzmi po meczu z WłochamiMarko Arnautović może zostać kolegą Wojciecha Szczęsnego

Te zaczęły się w 29. minucie, kiedy ekipę gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Kevin Lasagna. Po pierwszej połowie to jednak Napoli prowadziło 2:1 po golach Chwiczy Kwaracchelii i Vicotra Osimhena. Jednak na początku drugiej połowy Thomas Henry dał Hellasowi wyrównanie.

Wtedy sprawy w swoje ręce wziął Zieliński. W 55. minucie Zieliński popędził środkiem boiska między obrońców Hellasu i otrzymał świetne, prostopadłe podanie od Kwaracchelii. Polak wpadł w pole karne i lekkim, ale precyzyjnym strzałem w sytuacji jeden na jednego z bramkarzem rywali umieścił piłkę w siatce.

Hellas nie był w stanie już odpowiedzieć. Wręcz przeciwnie – ekipa z Werony się posypała i straciła jeszcze dwa gole. W 65. minucie trafił Stanislav Lobotka, a w 79. Matteo Politano . W 83. minucie do siatki trafił jeszcze Adam Ounas, ale jego gol został anulowany po interwencji VAR.

Ostatecznie Napoli wygrało 5:2.