Bartłomiej Drągowski już w nowym klubie: Negocjacje były skomplikowane

- Jestem bardzo szczęśliwy, że tutaj trafiłem i dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do tego transferu - powiedział Bartłomiej Drągowski podczas konferencji prasowej. 24-latek po raz pierwszy zabrał na niej głos po transferze do Spezii.

Przyszłość Bartłomieja Drągowskiego w Fiorentinie stała się jasna, gdy ekipa ogłosiła pozyskania Pierluigiego Golliniego. Reprezentant Polski już w poprzednim sezonie miał problemy z regularną grą, a teraz ta stałaby się niemal niemożliwa. Było zatem rzeczą oczywistą, że 24-latek zmieni klub. Początkowo mówiło się o zainteresowaniu ze strony Southampton, potem był Espanyol Barcelonaale finalnie Drągowski pozostanie w Serie A i będzie bronił barw Spezii.

Zobacz wideo Lewandowski czy Messi? Pytamy kibiców w Barcelonie. Miażdżąca różnica

Szymon ŻurkowskiSzymon Żurkowski częścią transferowej wymiany? Fiorentina wyceniła Polaka

Bartłomiej Drągowski zabrał głos po transferze do Spezii. Doradzali mu inni reprezentanci Polski

Drągowski stał się zatem trzecim polskim piłkarzem, który będzie występował w ekipie z Ligurii. Obecnie grają tam Arkadiusz Reca i Jakub Kiwior, a jak sam przyznał były bramkarz m.in. Fiorentiny, doradzali oni mu, aby przyjął ofertę Spezii: - Bardzo dobrze wypowiadali się o mieście, kibicach, środowisku klubu, jak i o piłkarzach. Dobrze się tutaj czują i również dobrze im się trenuje, a to jest dla mnie bardzo ważne. W obliczu tych słów decyzja była łatwa - powiedział podczas konferencji prasowej. 

Proces negocjacji samego transferu nie należał jednak do tak prostych. Fiorentina miała bowiem zwlekać z wypłatą polskiemu bramkarzowi wynagrodzenia, lecz finalnie wszystkie opłaty zostały uregulowane i mógł on zmienić klub: - Negocjacje były skomplikowane, ale dzięki dyrektorom sportowym udało nam się je sfinalizować po intensywnych dniach pracy. Jestem bardzo szczęśliwy, że tutaj trafiłem i dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do tego transferu - dodał. 

Spezia ogłaszając pozyskanie Drągowskiego, opublikowała post, w którym polski bramkarz został przedstawiony jako bohater popularnego serialu "Wikingowie", którego Drągowski jest fanem. Odnosząc się do tego zdjęcia, dziennikarze 24-latka zapytali się, czy może być liderem w szatni Spezii: - Nie mogę się doczekać, aż rozpocznę pracę z resztą drużyny i zrobię wszystko, aby im pomóc. Wciąż jestem jednak młody i muszę się dużo nauczyć. Na pewno dam z siebie wszystko, w szatni i na boisku - odpowiedział. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Piotr ZielińskiNapoli ma nowy plan na Piotra Zielińskiego. Spalletti wziął i wymyślił

Drągowski otrzymał również pytanie o zbliżający się Mundial i jego szanse na powołanie: - Zawsze znakomicie jest być częścią reprezentacji narodowej, ale moim osobistym celem jest jak najszybsza aklimatyzacja i dobra gra w Spezii - odparł. Polski bramkarz powinien mieć szansę na regularne występy, bowiem do Lazio odszedł Ivan Provedel, który w poprzednim sezonie był pierwszym wyborem trenera. 

Spezia w poprzednim sezonie nie poradziła sobie natomiast zbyt dobrze i zajęła dopiero 16. miejsce w tabeli. W pierwszym meczu obecnej edycji rozgrywek Serie A ekipa z Ligurii zagra z Empoli. Spotkanie zaplanowano na niedzielę 14 sierpnia i rozpocznie się o 20:45.

Więcej o: