Mają nowy plan na Piotra Zielińskiego. Spalletti wziął i wymyślił

Piotr Zieliński zadeklarował swoją chęć pozostania w Napoli i, jak donoszą włoskie media, trener Luciano Spalletti ma na niego nowy pomysł. Wszystko związane jest z serią transferów, które finalizuje ekipa z Kampanii.

Jeszcze kilka tygodni temu przyszłość Piotra Zielińskiego zdecydowanie była niepewna. Polski zawodnik był bowiem nieco wypychany z klubu przez włoskie media, a interesować się nim miały Lazio czy West Ham. Reprezentant Polski postanowił jednak pozostać w miejscu, w którym bardzo dobrze się czuje i odrzucał kolejne oferty. 

Zobacz wideo Lewandowski zaskoczył zachowaniem w debiucie na Camp Nou. "Szybko ogarnął" [Sport.pl LIVE]

Zlatan Ibrahimović palący cygaro po zdobyciu mistrzostwa Włoch i zdjęcie nóg po operacjiIbrahimović pokazał zdjęcie nóg po operacji. Szok. "Rasa z innej planety"

Media: Napoli ma plan na Piotra Zielińskiego. Zrobi miejsce dla innego piłkarza?

Nieśmiałe próby sprzedaży polskiego pomocnika wynikały z faktu, że w poprzednim sezonie miał on problem ze wzięciem na siebie większej odpowiedzialności za grę, czego oczekiwali od niego kibice i działacze klubu. Zieliński stopniowo grał również coraz słabiej, aż finalnie znalazł się poza kadrą. Pomimo tego nie chciał wywieszać białej flagi i zamierza walczyć o powrót do dawnej dyspozycji w Napoli.

Jak twierdzi natomiast "Corrire dello Sport" reprezentant Polski może skorzystać na odejściach z Napoli Fabiana Ruzia oraz Diego Demme, a zarazem przyjściu Giacomo Raspadoriego z Sassuolo. Włoch miałby bowiem pełnić role ofensywnego pomocnika, a wszystko wskazuje na to, że Zieliński zostanie cofnięty nieco niżej i będzie występował w środku pola, przed defensorami, w układzie 1-4-2-3-1. 28-latek mógłby tam znaleźć sporo miejsca do gry, zwłaszcza że ta pozycja jest obecnie słabo obsadzona. 

Dziennik dodaje, że Napoli może nie zatrzymać się jedynie na transferze Raspadoriego. Klub ma nadal obserwować bowiem sytuację atakującego Dominika Szoboszlaia z RB Lipsk oraz środkowego pomocnika Antonina Baraka, grającego w Hellasie Werona. Wiele zależy jednak od wyżej wskazanych transferów Włocha do Napoli oraz Ruiza do PSG. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Radość Polaków po zdobyciu pierwszej bramki, na zdjęciu od lewej: Szymon Żurkowski, Dawid Kownacki i Sebastian Szymański.Spezia chce sprowadzić czwartego reprezentanta Polski

Przywiązanie Zielińskiego do Napoli nie powinno dziwić. Reprezentant Polski gra tam od sierpnia 2016 roku i łącznie wystąpił w 281 spotkaniach dla ekipy z Kampanii. Obecnie branżowy portal Transfermarkt wycenia go na 40 milionów euro.

Więcej o: