Ostateczna decyzja Zielińskiego ws. transferu. Wielka kasa na stole

Piotr Zieliński nie zamierza ruszać się z Napoli - tak wynika z informacji przekazywanych przez włoskie media. Polak miał odrzucić najnowszą ofertę West Hamu, który oferował mu zarobki na poziomie sześciu milionów euro za sezon gry.

Od momentu wyjazdu z Polski w 2011 roku, Piotr Zieliński całą dotychczasową karierę spędził we Włoszech. Co prawda na przestrzeni tych ponad 11 lat pojawiło się kilka możliwości transferu (m.in. mocno zabiegał o niego Juergen Klopp), ale Polak sukcesywnie odrzucał każdą możliwość zmiany otoczenia.

Zobacz wideo Od lat 90. zarobki piłkarzy w Wielkiej Brytanii wzrosły 1500 proc. Jak to możliwe?

Zieliński chce zostać w Napoli

Po zakończeniu poprzedniego sezonu ponownie zaczęto spekulować nad potencjalnym transferem Zielińskiego. Jak dotąd najbardziej konkretny był West Ham, który otwarcie przyznał, że chciałby sprowadzić reprezentanta Polski, aby zwiększyć swoje szanse w walce o awans do kolejnej edycji Ligi Mistrzów.

Co więcej, londyński klub złożył już nawet oficjalną ofertę transferu, jednak Napoli ją odrzuciło. Dziennikarz "CalcioMercato" Marco Giordano przekazał, że to sam Zieliński nie zgodził się na odejście, ponieważ nie zamierza ruszać się z Neapolu. Nie przekonała go nawet atrakcyjna propozycja w wysokości sześciu milionów euro za sezon.

Media: West Ham złoży kolejną ofertę

Jako że Piotr Zieliński otwarcie miał odrzucić możliwość odejścia z Napoli, trudno się spodziewać, aby w kolejnych tygodniach jego decyzja miałaby ulec zmianie. Mimo to brytyjskie media twierdzą, że West Ham nie planuje się poddać i zamierza złożyć kolejną propozycję. Oznacza to, że polski pomocnik może dostać jeszcze bardziej atrakcyjną ofertę pod kątem finansowym.

Piotr Zieliński gra we Włoszech od 2011 roku, kiedy to przeniósł się z drugiej drużyny Zagłębia Lubin do młodzieżowego zespołu Udinese. Po roku awansował do pierwszego zespołu, natomiast w 2014 roku został wypożyczony na dwa lata do Empoli. Po powrocie do macierzystego klubu Napoli wykupiło go za 16 milionów euro.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.