"Takiego go chcę". Piotr Zieliński zachwycił

SSC Napoli tylko zremisowało 1:1 w meczu towarzyskim z Mallorcą. Pierwszą połowę na murawie spędził Piotr Zieliński, który zebrał pochwały za swój występ. "Plotki transferowe go nie rozpraszają", "kilka przebłysków jakości" - piszą włoskie media. A Spalletti mówi, że właśnie takiego pomocnika chce.

W ostatnich tygodniach dużo mówi się o potencjalnym transferze Piotra Zielińskiego. Najbardziej zainteresowanym klubem ma być West Ham United. Anglicy złożyli już ofertę SSC Napoli, jednak była ona zbyt niska. Podwyższono ją, jednak wciąż nie znaleziono porozumienia z piłkarzem. Zieliński ma tak naprawdę nie chcieć opuszczać Neapolu  i jest tego "w stu procentach pewien".

/Meczu Ligi Europy UEFA: Legia Warszawa - NapoliPiotr Zieliński nie chce do West Hamu. Marzy mu się inny klub

Piotr Zieliński zabłysnął w sparingu. Spalletti: Takiego go chcę

W związku z tym przygotowuje się do kolejnego sezonu razem z resztą zespołu SSC Napoli. W niedzielę drużyna rozegrała trzeci mecz towarzyski. W nim zremisowała z Mallorcą, a Zieliński pojawił się w wyjściowym składzie i rozegrał 45 minut pierwszej połowy. Za swój krótki występ zebrał sporo dobrych ocen, co być może jest dobrym prognostykiem na przyszłość.

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Włoskie portale iamnaples.it i goldelnapoli.it zgodnie oceniły występ Polaka na 6,5 w 10-punktowej skali. "Podobnie jak Fabian [Ruiz] dawał o sobie znać walcząc z przeciwnikami ramię w ramię. A plotki transferowe wydają się go nie rozpraszać. Dobrze radzi sobie z piłką" - pisze w uzasadnieniu pierwszy z wymienionych portali.

W drugim zaś czytamy o świetnej próbie Zielińskiego z rzutu wolnego, choć piłka nie wpadła do bramki. "Jest w formie ligowej. Kto wie, czy na Serie A czy Premier League"  - podkreślają dziennikarze. Nieco niżej występ oceniło "Tutto Napoli", bo na "szóstkę". Podkreślono jednak, że 28-latek "momentami błyszczał na boisku i miał przebłyski jakości".

Włoscy kibice mogą się cieszyć z postawy polskiego pomocnika, choć wciąż pojawiają się spekulacje o jego odejściu. Do pozostania w klubie wydaje się go zachęcać sam trener Luciano Spalletti. - Piotr wreszcie odnalazł się na boisku. To w zasadzie dobry piłkarz, ale tym razem widziałem u niego nerwowe akcje pełne zdrowego i pozytywnego napięcia. Takiego go chcę - powiedział po meczu z Mallorcą

Rafał Wolski: reaktywacja. Rafał Wolski: reaktywacja. "Reprezentacja Polski nie ma takiego piłkarza"

SSC Napoli czekają jeszcze dwa mecze towarzyskie z Gironą i Espanyolem Barcelona. Nowy sezon Serie A zaczyna się 13 sierpnia. Zespół Spallettiego rozegra pierwszy mecz dwa dni później. Rywalem będzie Chivas Werona.