Najdroższy bramkarz w historii piłki nożnej blisko zmiany klubu

Kepa Arrizabalaga jest o krok transferu do Napoli. Najdroższy bramkarz w historii futbolu ma trafić do włoskiego klubu na zasadzie wypożyczenia.

80 mln euro - tyle cztery lata temu za Kepę Arrizabalagę zapłaciła Chelsea. Klub z Londynu, sprowadzając Baska, uczynił z niego najdroższego bramkarza w historii futbolu. Chociaż Chelsea wiązała z nim wielkie nadzieje, to jego kariera w klubie nie potoczyła się tak, jak oczekiwano.

Zobacz wideo Widzew po ośmiu latach wrócił do ekstraklasy. "Już nigdy nie będzie szedł sam"

Hiszpan od samego początku był bardzo niepewny i popełniał dużo błędów. Już w pierwszym sezonie sprawił też problemy dyscyplinarne. W lutym 2019 roku zawodnik odmówił zejścia z boiska przed serią rzutów karnych w finale pucharu ligi angielskiej przeciwko Manchesterowi City. Chociaż ówczesny trener Chelsea - Maurizio Sarri - chciał wprowadzić na boisko rezerwowego bramkarza - Willy'ego Caballero - to Hiszpan nie godził się z decyzją szkoleniowca i murawy nie opuścił.

Kepa coraz częściej tracił miejsce w składzie na rzecz Argentyńczyka. Jego sytuacja ustabilizowała się we wrześniu 2020 roku, kiedy do Chelsea trafił Edouard Mendy. Wtedy Kepa od razu został numerem dwa, ustępując Senegalczykowi, który okazał się wielkim wzmocnieniem zespołów Franka Lamparda, a później Thomasa Tuchela.

Oleg Romancew, Grzegorz Krychowiak, Sebastian Szymański, Rafał Augustyniak"Uważaliśmy polskich piłkarzy za przyjaciół, ale ci okazali się zdrajcami"

W poprzednim sezonie Kepa rozegrał zaledwie 15 meczów. Chociaż jego dobra forma pomogła Chelsea w zdobyciu m.in. Superpucharu Europy, to Hiszpan ponownie zawiódł w finale pucharu ligi angielskiej, który Chelsea przegrała z Liverpoolem. 

Kepa o krok od Napoli

W ostatnich miesiącach coraz głośniej mówiło się o tym, że Kepa wyjedzie z Londynu. Bramkarzem mocno zainteresowało się Napoli, ale początkowo oba kluby nie mogły dojść do porozumienia w kwestii odstępnego lub podziału pensji w wypadku wypożyczenia.

Znany włoski dziennikarz - Gianluca di Marzio - poinformował w sobotę, że Kepa jest o krok od Napoli. Jego zdaniem Hiszpan zostanie wypożyczony na rok, a Chelsea pokryje aż 3/4 jego pensji. 

Patryk KlimalaKlimala przypomni o sobie w meczu z Barceloną? "Ostatnio ma gorszy okres"

W nowym klubie Kepa miałby zostać następcą Davida Ospiny, który odszedł do saudyjskiego Al-Nassr FC. Niepewna jest też przyszłość rezerwowego bramkarza - Alexa Mereta.

Więcej o: