Angel Di Maria podjechał pod siedzibę nowego klubu. Szał [WIDEO]

Angel Di Maria pojawił się w Turynie i natychmiast wywołał szał. Setki kibiców czekały na Argentyńczyka pod stadionem, gdzie przejdzie testy medyczne i w ciągu kilkudziesięciu godzin podpisze kontrakt z Juventusem.

Angel Di Maria występował w barwach Paris Saint-Germain w latach 2015-2022. Mistrzowie Francji zdecydowali się nie przedłużać kontraktu z Argentyńczykiem, który w sezonie 2021/2022 zdobył pięć bramek i zanotował dziewięć asyst w 31 meczach. "Nadszedł dzień, którego nadejścia nigdy nie chciałem. Dzień, w którym muszę się pożegnać, ponieważ Paryż pozostanie moim domem na całe życie" - pisał Di Maria w mediach społecznościowych.

Zobacz wideo Wypowiedź Kamila Glika po meczu z Holandią. "Poświęciłem nawet Serie A, żeby pojechać na mundial"

Angel Di Maria w Turynie. Kompletny szał na punkcie Argentyńczyka

Romeo Agresti, włoskie dziennikarz, informował, że Di Maria zostanie nowym piłkarzem Juventusu, a w Turynie ma się pojawić w piątek, by podpisać roczny kontrakt z klubem. Tak właśnie się stało - Argentyńczyk pojawił się w Turynie i wywołał wielkie poruszenie. Tłumy kibiców przywitały go pod stadionem Juventusu, gdzie Di Maria chętnie pozował do zdjęć i rozdawał autografy. Jeszcze w piątek przejdzie testy medyczne i w ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin powinien zostać oficjalnie zaprezentowany jako nowy piłkarz Juventusu.

Już kilkanaście dni laurkę Angelowi Di Marii wysłał Gianluigi Buffon, który porównał byłego piłkarza Paris Saint-Germain do Diego Maradony. - Na ten moment Di Maria w Serie A byłby jak Maradona. Wyrażam się jasno? Obecnie Serie A jest gorsza pod względem technicznym, a Angel ma jej bardzo dużo. Jest zdecydowany pod bramką, z łatwością drybluje i mija rywali. Mówimy o wzorze profesjonalisty, miłym gościu, który się nie poddaje i daje z siebie wszystko zarówno podczas meczów, jak i treningów - stwierdził Buffon w rozmowie z "La Gazzettą dello Sport".

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.