Zachwyty nad Zielińskim. "Już jutro mógłby trafić do Liverpoolu czy Realu"

Włoski agent piłkarski Gianluca Di Carlo wypowiedział się na temat przyszłości Piotra Zielińskiego. Jego zdaniem pomocnik Napoli "jest świetnym piłkarzem", dzięki czemu "już jutro mógłby trafić do takich klubów jak Liverpool czy Real Madryt".

Ostatni sezon Piotra Zielińskiego nie był do końca udany. Co prawda rozegrał 42 mecze we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił osiem goli i zanotował pięć asyst, jednak w sporej liczbie spotkań wchodził na boisko dopiero w drugiej połowie. Z tego względu zaczęły się pojawiać informacje na temat jego możliwego transferu.

Zobacz wideo Co wiemy po zgrupowaniu kadry? "Walka trwa, bo mundial jest przed nami" Wybierz serwis

Pini Zahavi i Robert Lewandowski współpracują od 2018 r.Zahavi osobiście włącza się w transfer Lewandowskiego. Dzwoni do Salihamidzicia

"Zieliński mógłby grać w Liverpoolu czy Realu"

Kontrakt Piotra Zielińskiego z Napoli jest ważny do końca czerwca 2024 roku, natomiast jego obecna wartość rynkowa wynosi 40 milionów euro. Od jakiegoś czasu mówiło się o jego transferze, chociażby do Liverpoolu i choć jak dotąd do niczego nie doszło, nie można wykluczyć, że podczas letniego okienka Polak zmieni klub.

Znający realia polskich piłkarzy włoski agent Gianluca Di Carlo stwierdził, że Piotr Zieliński nie mógłby narzekać na brak zainteresowania. - Znam go dobrze od 16. roku życia i jest świetnym piłkarzem. Moim zdaniem już jutro mógłby trafić do takich klubów jak Liverpool czy Real Madryt. Napoli ma rację, że mocno go u siebie trzyma. Jeśli więc nie pojawi się oferta z naprawdę dużych klubów, to wątpię, że odejdzie - stwierdził w audycji "A Tutto Mercato" na antenie Radia TMW.

Di Carlo także o Piątku, Lewandowskim i Zalewskim

W dalszej części wywiadu Di Carlo skomentował sytuację Krzysztofa Piątka. - Muszę być szczery. Nawet gdy miał niesamowity sezon w Genoi, to od razu mówiłem, że on nigdy nie będzie drugim Lewandowskim. Wtedy przyjąłem za to dużo krytyki - powiedział.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

W kontekście Lewandowskiego włoski agent stwierdził, że problemem jest "złe zarządzanie zawodnikiem". - We wcześniejszych etapach kariery mógł liczyć na dobre zarządzanie. Potem idylla się skończyła i nie zawsze widziałem dobre wybory. Bayern twardo stoi przy swoim, choć nie ma między nimi dobrych relacji. Myślę, że jeśli Barca nie pokusi się o szaleństwo ekonomiczne, o transfer będzie bardzo trudno - dodał.

Arkadiusz MilikArkadiusz Milik może zyskać nowe życie. Tudor stworzył potwora

Di Carlo zachwycał się również nad rozwojem Nicoli Zalewskiego. - To, że ten chłopiec ma wielki talent, było wiadomo już wiosną. W każdym razie oddajmy cesarzowi co cesarskie, bo to prawda, że wiele zasług należy się Mourinho. On jest dobry w rozumieniu młodych piłkarzy. Zalewski ma wielkie perspektywy i duży talent, co widać było w ostatnim sezonie - skomentował.

Więcej o: