Negocjacje Drągowskiego z Torino wstrzymane. Polak wybiera inny kierunek

Negocjacje z Torino utknęły w martwym punkcie i niewiele wskazuje na to, by miały zakończyć się powodzeniem. Dlatego Bartłomiej Drągowski najpewniej przeniesie się z Fiorentiny do Espanyolu Barcelona. Bramkarz reprezentacji Polski ma podpisać pięcioletni kontrakt.

Ostatni rok nie był zbyt udany dla Bartłomieja Drągowskiego. Zaczęło się od czerwonej kartki w pierwszym meczu sezonu Serie A i opuszczenia jednego spotkania. Do bramki Fiorentiny 25-letni Polak wrócił w czwartej kolejce, ale po kilku spotkaniach doznał kontuzji uda, która wykluczyła go z gry na dwa miesiące. A gdy wrócił do pełni sił, trener Fiorentiny wolał stawiać na Pietro Terracciano, który już do końca sezonu był pozostał bramkarzem zespołu. 

Zobacz wideo Tymoteusz Puchacz wyjaśnia hejterów. "Jest coraz gorzej"

Torinogranata.it: Negocjacje Drągowskiego z Torino w martwym punkcie

W sumie w poprzednim sezonie Drągowski rozegrał ledwie siedem spotkań w Serie A i dwa w Pucharze Włoch. Dlatego przed nadchodzącymi rozgrywkami postanowił poszukać nowego klubu. Jak informował włoski dziennikarz Gianuluca Di Marzio, polski bramkarz mógłby dołączyć do reprezentacyjnego kolegi Karola Linetty'ego w Torino FC. Tymczasem portal torinogranata.it podkreśla, że negocjacje z tym klubem utknęły w martwym punkcie i w tej chwili nic nie wskazuje na to, by miały zakończyć się powodzeniem.

Ale to nie koniec opcji Drągowskiego - drugą jest Espanyol Barcelona, z którym Polak miał się już porozumieć w sprawie pięcioletniej umowy. Z hiszpańskiego klubu odszedł Diego Lopez, podstawowy bramkarz w poprzednich latach, Espanyol szuka jego następcy. Zagraniczni dziennikarze podawali już, że transfer Polaka to kwestia kilkudziesięciu godzin.

Bartłomiej Drągowski może trafić do AtalantyLopez odchodzi. Nowy klub zrobił miejsce dla Drągowskiego

Tym samym wydaje się, że przyszłość Drągowskiego jest już jasna. Wszystko wskazuje na to, że Fiorentina nie powinna robić problemów z odejściem Polaka, dlatego można spodziewać się, że Espanyol ogłosi przyjście Drągowskiego w najbliższych dniach.

Wychowanek Jagiellonii Białystok to dwukrotny reprezentant Polski. Ostatnio zagrał w kadrze w czerwcowym meczu Ligi Narodów z Belgią. Polacy przegrali w Brukseli aż 1:6, ale Drągowski zebrał dobre recenzje, bo kilka razy ratował drużynę przed utratą gola w trudnych sytuacjach.

Więcej o: