Jest chętny na Żurkowskiego. Polak może zastąpić włoską gwiazdę

Wciąż nie wiadomo, gdzie w kolejnym sezonie będzie grał Szymon Żurkowski. Empoli nadal nie wykupiło Polaka z Fiorentiny. Nicolo Schira podaje natomiast, że zainteresowane 24-latkiem jest także US Sassuolo.

Kilka dni temu dobiegło końca wypożyczenie Szymona Żurkowskiego z Fiorentiny do Empoli. Wydawało się niemal pewne, że drużyna, w której nasz reprezentant spędził ostatnie 2,5 roku, zdecyduje się na jego wykupienie. Na razie jednak nie ma żadnego oficjalnego potwierdzenia, że transfer dojdzie do skutku. Okazuje się, że Żurkowski wcale nie musi wylądować w Empoli, gdyż także inne kluby Serie A chciałyby go mieć w swoich szeregach. 

Zobacz wideo Ile Robert Lewandowski zarobi, jeśli przejdzie do Barcelony?

Kolejny chętny na Szymona Żurkowskiego. Polak może zostać następcą gwiazdy Sassuolo

Pierwszym z nich jest Bologna. "Pomysł Żurkowskiego narodził się w głowie Giovanniego Sartoriego, nowego dyrektora sportowego Bolonii, któremu Polak wpadł w oko już wcześniej, gdy jeszcze pracował w Atalancie Bergamo. Sinisa Mihajlović, trener Bolonii, dał zielone światło na transfer Żurkowskiego" - informowali kilka dni temu dziennikarze "Corriere dello Sport".

Oficjalnie: Gabriel Jesus piłkarzem Arsenalu. Oficjalnie: Gabriel Jesus piłkarzem Arsenalu. "Jesteśmy zachwyceni"

Ekspert od włoskiego rynku transferowego, Nicolo Schira, podaje natomiast, że Szymonem Żurkowskim interesuje się także US Sassuolo. Polak mógłby z miejsca wskoczyć nawet do wyjściowej jedenastki tego zespołu. Bliski odejścia jest bowiem Davide Frattesi, dotychczasowy lider środka pomocy. 22-letnim Włochem interesuje się AS Roma, która skłonna jest wyłożyć na transfer nawet 20 milionów euro. 

Jak widać, możemy być niemal pewni, że Żurkowskiego w przyszłym sezonie będziemy nadal oglądać na boiskach włoskiej Serie A, choć nie znajduje się on w planach Fiorentiny. Pozostaje tylko pytanie, który z wymienionych zespołów wykaże się największą determinacją w walce o transfer Polaka.

24-latek w minionym sezonie był jednym z najważniejszych piłkarzy Empoli. Zdobył sześć goli i zanotował trzy asysty. To w dużej mierze dzięki jego grze, drużyna zapewniła sobie bezpieczne utrzymanie w elicie i uplasowała się na 14. miejscu w tabeli. Umowa Żurkowskiego z Fiorentiną obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku. 

Janusz KupcewiczJanusz Kupcewicz nie żyje. Legenda polskiej piłki. Miał 66 lat

Więcej o: