Polska perełka z III ligi trafiła do Serie A. Klub potwierdził

18-letni Wiktor Matyjewicz w poprzednim sezonie reprezentował barwy III-ligowej Unii Tarnów. Teraz będzie kontynuował swoją karierę w Hellasie Werona, czyli dziewiątym zespole włoskiej ekstraklasy.

Matyjewicz urodził się w 2004 roku. W minionych rozgrywkach był jednym z bardziej wyróżniających się piłkarzy Unii Tarnów. Jego dobra gra poskutkowała zainteresowaniem kilku zespołów między innymi Korony Kielce, w której był na testach oraz Hellasu Werony. Piłkarz postawił na wyjazd do Włoch.

Zobacz wideo Maradona, Hamsik, a kiedyś Zieliński? "Może stać się symbolem Napoli" [REPORTAŻ]

Bartłomiej Drągowski, bramkarz AC Fiorentina.Drągowski zmienia klub. Kwestia godzin. Polak opuści Serie A

18-latek z Polski trafił do Serie A z polskiej III ligi

Niespełna dwa tygodnie temu Unia Tarnów za pośrednictwem swojej oficjalnej strony poinformowała o porozumieniu z włoskim klubem w sprawie wypożyczenia piłkarza. "Hellas Verona, dziewiąty zespół Serie A, złożył Unii Tarnów ofertę za Wiktora Matyjewicza. Po kilkudniowych negocjacjach kluby ustaliły warunki wypożyczenia młodego obrońcy Jaskółek do włoskiego zespołu na sezon 2022/2023. Ustalono także zasady definitywnego wykupu zawodnika po okresie wypożyczenia" - czytamy na stronie klubu.

1 lipca oficjalnie rozpoczęło się okienko transferowe, co oznacza, że zawodnicy mogą być rejestrowani w nowych ligach i zespołach. Matyjewicz został już zarejestrowany jako piłkarz Hellasu Werona.

Więcej treści sportowych znajdziesz również na Gazeta.pl

- Jestem bardzo zadowolony tym, jak rozwinęła się moja sytuacja w ostatnich tygodniach. Czułem, że idzie mi dobrze w lidze, czułem też, że dobrze się prezentuje w kadrze i miałem tego potwierdzenie od trenerów oraz ze strony statystyk. Dlatego rozpoczęcie przygotowań z beniaminkiem Ekstraklasy Koroną Kielce, a teraz oferta z Serie A, na pewno bardzo mocno podnoszą moje morale - powiedział sam zawodnik cytowany przez oficjalną stronę klubową. 

Wymiana na linii Juventus - Liverpool? Firmino może zmienić klubWymiana na linii Juventus - Liverpool? Firmino może zmienić klub

Wiktor Matyjewicz będzie trzecim Polakiem występującym w Hellasie Werona. W barwach dziewiątego zespołu Serie A występują już bowiem Paweł Dawidowicz i Mateusz Praszelik. 

Matyjewicz wystąpił w ubiegłym sezonie w 23 meczach w barwach Unii Tarnów i zdobył 2 gole. Ponadto zaliczył debiut w reprezentacji Polski do lat 18.

Więcej o: