Zwrot akcji ws. transferu Żurkowskiego? Już wszystko miało być dograne

Szymon Żurkowski wciąż musi czekać na oficjalne potwierdzenie swojej przyszłości. Choć jeszcze kilka dni temu pewne wydawało się być to, że Polak zostanie wykupiony przez Empoli, to teraz negocjacje się przedłużają.

Szymon Żurkowski w 2019 roku trafił z Górnika Zabrze do włoskiej Fiorentiny. Polak nie łapał się do składu, więc klub zdecydował się na wypożyczenie. Przed rokiem Żurkowski został zawodnikiem Empoli, które po udanym sezonie chciało wykupić reprezentanta Polski, o czym informowaliśmy kilka dni temu. Teraz jednak ku zaskoczeniu wszystkich negocjacje się przedłużają. 

Zobacz wideo Wypowiedź Kamila Glika po meczu z Holandią. "Poświęciłem nawet Serie A, żeby pojechać na mundial"

Szymon Żurkowski wciąż czeka. Empoli i Fiorentina wciąż negocjują 

Przed kilkoma dniami Krzysztof Stanowski poinformował na Twitterze, że Żurkowski został definitywnie wykupiony przez Empoli z Fiorentiny. Według dziennikarza kwota transakcji miała wynosić 3 miliony euro. Teraz jak się okazuje, Polak niespodziewanie wciąż musi czekać na oficjalne potwierdzenie swojej przyszłości.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl

Być może przedłużające się negocjacje są spowodowane kwotą transferu. Stanowski informował co prawda o 3 milionach euro, jednak Empoli miało prawo pierwokupu piłkarza za 4,5 miliona euro. Teraz klub ma negocjować z Fiorentiną niższą kwotę. Wydaje się jednak, że mimo zwłoki Żurkowski powinien niebawem zostać oficjalnie wykupiony z siódmego zespołu ligi włoskiej. Florentczycy nie wiążą bowiem zbyt dużej przyszłości z Polakiem, więc kwota nie powinna być przeszkodą. Mimo to przedłużające się negocjacje są dość zaskakujące.

Ronaldo Rape Lawsuit Dismissed Vegas SoccerNiemcy potwierdzają: Ronaldo zaoferowany Bayernowi. Czerwone światło klubu

Ważny krok przed mundialem

Dla Szymona Żurkowskiego transfer definitywny będzie z pewnością ważnym krokiem w kontekście przygotowań do mistrzostw świata. W Empoli Polak ma większą szansę na grę, co ułatwi mu walkę o powołanie do kadry na mundial.

Janusz Gol w barwach Górnika ŁęcznaWielkie wzmocnienie Arki Gdynia w walce o ekstraklasę. Janusz Gol podpisał kontrakt

W zeszłym sezonie pomocnik rozegrał w barwach Empoli 37 spotkań, w których zdobył 6 bramek i zanotował 3 asysty. Na początku lipca zespół wznowi przygotowania do kolejnych rozgrywek.

Więcej o: