Z trzeciej ligi trafi do Serie A. Historyczny transfer Unii Tarnów

Zawodnik Unii Tarnów Wiktor Matyjewicz ma trafić tego lata do Serie A. Klub za pośrednictwem oficjalnej strony poinformował, że ustalono warunki wypożyczenia piłkarza do Hellasu Werona. 18-latek będzie trzecim Polakiem występującym obecnie w tym zespole.

Matyjewicz urodził się w 2004 roku. W minionych rozgrywkach był jednym z bardziej wyróżniających się piłkarzy Unii Tarnów. Jego dobra gra poskutkowała zainteresowaniem kilku zespołów między innymi Korony Kielce, w której był na testach oraz Hellasu Verony. Piłkarz postawił na wyjazd do Włoch.

Zobacz wideo Wypowiedź Kamila Glika po meczu z Holandią. "Poświęciłem nawet Serie A, żeby pojechać na mundial"

Kolejny Polak w Veronie? Macierzysty klub potwierdza

W sobotę Unia Tarnów za pośrednictwem swojej oficjalnej strony poinformowała o porozumieniu z włoskim klubem w sprawie wypożyczenia Wiktora Matyjiewicza. "Hellas Verona, dziewiąty zespół Serie A, złożył Unii Tarnów ofertę za Wiktora Matyjewicza. Po kilkudniowych negocjacjach kluby ustaliły warunki wypożyczenia młodego obrońcy Jaskółek do włoskiego zespołu na sezon 2022/2023. Ustalono także zasady definitywnego wykupu zawodnika po okresie wypożyczenia" - czytamy na stronie klubu.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

"Przed defensorem Unii Tarnów ustalenie indywidualnych warunków kontraktu oraz testy medyczne. Jeżeli negocjacje pomiędzy agentami zawodnika, a włoskim klubem zakończą się powodzeniem, Wiktor Matyjewicz zostanie pierwszym w historii zawodnikiem wytransferowanym zagranicę bezpośrednio z tarnowskiego klubu" - informuje Unia Tarnów.

Matyjewicz trzecim Polakiem w Hellasie

Wiktor Matyjewicz będzie trzecim Polakiem występującym w Hellasie Werona. W barwach dziewiątego zespołu Serie A występują już bowiem Paweł Dawidowicz i Mateusz Praszelik

- Jestem bardzo zadowolony tym, jak rozwinęła się moja sytuacja w ostatnich tygodniach. Czułem, że idzie mi dobrze w lidze, czułem też, że dobrze się prezentuje w kadrze i miałem tego potwierdzenie od trenerów oraz ze strony statystyk. Dlatego rozpoczęcie przygotowań z beniaminkiem Ekstraklasy Koroną Kielce, a teraz oferta z Serie A, na pewno bardzo mocno podnoszą moje morale - powiedział sam zawodnik. 

Matyjewicz wystąpił w ubiegłym sezonie w 23 meczach w barwach Unii Tarnów i zdobył 2 gole. Ponadto zaliczył debiut w reprezentacji Polski do lat 18.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.