Karol Linetty bliski zmiany klubu. Może zagrać z reprezentantami Polski

Karol Linetty może zmienić klub w czasie najbliższego okienka transferowego. Reprezentant Polski łączony jest ze Spezią, w której występuje jeszcze dwóch innych zawodników kadry Czesława Michniewicza: Jakub Kiwior i Arkadiusz Reca.

Miniony sezon w wykonaniu Karola Linettego nie należał do udanych. Polski pomocnik zaczął go co prawda dobrze, jednak z każdym kolejnym meczem było coraz gorzej i w końcu trener Torino Ivan Jurić przestał na niego stawiać.

Zobacz wideo Co wiemy po zgrupowaniu kadry? "Walka trwa, bo mundial jest przed nami"

Krzysztof Piątek manifestuje radość po zdobyciu golaKlub Serie A chce wykorzystać zamieszanie wokół Krzysztofa Piątka. 15 milionów euro

Karol Linetty bliski zmiany klubu. Działacz Spezii naciska na transfer

Polski pomocnik do 13. kolejki notował regularne występy, a później otrzymał trzy szansy na grę, większość czasu spędzając na ławce rezerwowych. Nie jest to zdecydowanie dobra informacja dla Linettego, w kontekście zbliżających się mistrzostw świata w Katarze.

- Karol bardzo mocno trenował, ale brakowało mu gry, rytmu meczowego. Musi zmienić klub i musi regularnie grać. Wtedy może walczyć o wyjazd. A jak nie będzie grał w klubie, to we wrześniu nie dostanie powołania - przyznal bowiem selekcjoner polskiej kadry Czesław Michniewicz.

Pomóc reprezentantowi Polski może w tym transfer do Spezii, która według włoskich mediów obserwuje sytuację Linettego. Dyrektorem sportowym liguryjskiego klubu jest bowiem Riccardo Pecini, który jako pierwszy sprowadził zawodnika do Serie A, gdy pracował jeszcze w Sampdorii. Włoch ma być zwolennikiem tego posunięcia, które mogłoby pomóc zawodnikowi w odzyskaniu rytmu meczowego. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wojciech SzczęsnySzczęsny już ma plan na kolejną ligę. "Pogram tam jeszcze dwa sezony"

Gdyby transfer doszedł do skutku to 27-latek grałby w Spezii z dwoma innymi reprezentantami Polski: Arkadiuszem Recą i Jakubem Kiwiorem. Linetty rozegrał natomiast łącznie 48 spotkań dla Torino, podczas których strzelił jednego gola i zaliczył dwie asysty.

Więcej o: