Mertensowi kończy się kontrakt. Ale Belg się nie martwi. "Ojcostwo pomaga"

Kontrakt Driesa Mertensa z SSC Napoli wygasa z końcem czerwca tego roku. Władze klub mają do tego czasu opcję automatycznego przedłużenia o rok, ale z niewiadomych przyczyn nie chcą z tego skorzystać. Sam zainteresowany jest jednak spokojny, a to wszystko dzięki dziecku. - Ojcostwo pomaga spojrzeć na wszystko z innej perspektywy i jestem szczęśliwszy niż kiedykolwiek - powiedział Belg.

Reprezentacja Belgii przygotowuje się do rewanżu z Polską w Lidze Narodów UEFA. Pierwszy mecz między tymi dwiema drużynami zakończył się porażką Biało-Czerwonych (1:6). Rewanż zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie we wtorek, 14 czerwca o godz. 20:45. Relację tego starcia będzie można śledzić w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE.

Zobacz wideo Rozwód Lewandowskiego z Bayernem? "Można to było zrobić z większą klasą"

Dries Mertens odejdzie? Stoicki spokój Belga. "Za dwa dni będę się nad tym bardziej zastanawiał"

Z tego powodu Dries Mertens pojawił się na konferencji prasowej. Dziennikarze zapytali go więc o jego przyszłość, która stoi pod znakiem zapytania. Belg wydaje się być jednak spokojny. - Chcę dokonać dobrego wyboru. Chcę znaleźć silną drużynę. Jestem spokojny, ale dużo myślę o swojej przyszłości. Myślałem o pozostaniu w Napoli, ale jeszcze nikt się do mnie nie odezwał i to dziwne, że tak długo czekali - powiedział Mertens o kontrakcie.

Lech Poznań poznał rywala w pierwszej rundzie el. Ligi Mistrzów. Będzie ciężkoLech Poznań poznał rywala w pierwszej rundzie el. Ligi Mistrzów. Będzie ciężko

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

- Z pewnością za dwa dni będę się nad tym bardziej zastanawiał, mam nadzieję, że w ciągu kilku dni będę miał jakieś wieści. Ojcostwo pomaga spojrzeć na wszystko z innej perspektywy i jestem szczęśliwszy niż kiedykolwiek, posiadanie dziecka jest o wiele lepsze niż się spodziewałem - dodał chwilę później. Dries Mertens jest najlepszym strzelcem w historii SSC Napoli. W 397 meczach strzelił 148 goli.  

Zdaniem zagranicznych mediów Aurelio De Laurentiis nie skontaktował się jeszcze z Mertensem ws. nowego kontraktu, bo na przeszkodzie stoi pensja piłkarza. Obecnie wynosi ona cztery miliony euro. Sam Mertens miał żądać 2,6 mln rocznie plus 1,4 mln euro za sam podpis. To pozornie niewysoka kwota, ale jednocześnie niezgodna z polityką klubu. 

Mertens nie może narzekać na brak zainteresowania. W ostatnich tygodniach media spekulowały, że zainteresowane 35-latkiem są Valencia, Lazio Rzym czy AS Roma. 

Jan UrbanJan Urban lada moment może stracić pracę. Zamieszanie w Górniku

Więcej o: