Piątek bierze sprawy w swoje ręce. Dał zielone światło i zgodę na niższą pensję

Krzysztof Piątek chce zrobić wszystko, aby od nowego sezonu ponownie występować w barwach Fiorentiny. Włoskie media przekazały, że Polak jest gotowy nawet na obniżkę swojego wynagrodzenia. Problem polega na tym, że Hertha Berlin rozważy jedynie ofertę wykupu zawodnika, odrzucając możliwość kolejnego wypożyczenia.

W połowie ostatniego sezonu Krzysztof Piątek został wypożyczony z Herthy Berlin do Fiorentiny. Po powrocie do Włoch wyraźnie odżył - co prawda w Serie A strzelił tylko trzy gole w 14 meczach, ale za to w Pucharze Włoch zdobył trzy bramki w czterech spotkaniach. Nic więc dziwnego, że 26-latek chce zostać we Włoszech.

Zobacz wideo Michniewicz nic nie ukrywa przed dziennikarzami. Podejrzeliśmy, jak wygląda trening reprezentacji

Michniewicz wybrał kadrę na mecz z Belgią. Bez Bednarka i KrychowiakaMichniewicz wybrał kadrę na mecz z Belgią. Bez Bednarka i Krychowiaka

Krzysztof Piątek gotowy na obniżkę pensji, by zostać w Fiorentinie. Hertha może jednak postawić veto

Krzysztof Piątek jest zdeterminowany, aby pozostać w Fiorentinie na kolejny sezon. Reprezentant Polski dał zielone światło swojemu agentowi, którym jest Gabrielle Giuffrida, aby rozpoczął konkretne rozmowy z władzami klubu na temat warunków, na których Polak mógłby pozostać we Florencji. Determinacja Piątka, aby pozostać w drużynie prowadzonej przez Vincenzo Italiano jest bardzo duża. Portal "FantaCalcio" podał nawet, że 26-latek jest gotowy na obniżenie swojego wynagrodzenia, aby tylko w kolejnych rozgrywkach ponownie być piłkarzem Fiorentiny.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Problemy związane z przeprowadzeniem transferu może jednak robić Hertha BerlinKontrakt, który wiąże Piątka z niemieckim zespołem, sprawia, że rocznie Polak zarabia około trzech milionów euro netto. Fiorentina nie byłaby w stanie zagwarantować mu takich pieniędzy, zwłaszcza że jego dotychczasowy wpływ na grę drużyny nie był aż tak wyraźny. Piątek jest więc gotowy obniżyć swoje wymagania.

Josep PedrerolModrić poprosił Mbappe o koszulkę i wywołał burzę. "To żart, prawda?"

Według włoskich mediów obecnie władze Fiorentiny rozważają sprowadzenie Piątka, ale problemem jest stanowisko klubu ze stolicy Niemiec. Hertha już zapowiedziała, że nie będzie rozważać kolejnego okresu wypożyczenia. Pozwoli Polakowi na odejście tylko wtedy, gdy otrzyma oficjalną ofertę wykupu.

Więcej o: