Wielkie kuszenie Pogby. Nie chodzi tylko o pensję. Ma zostać kluczową postacią zespołu

Juventus kusi Paulo Pogbę, oferując mu aż 8 milionów euro netto za sezon, zapisując w kontrakcie także dodatkowe premie - donosi Fabrizio Romano. W ten sposób włoski chce przekonać Francuza do powrotu do klubu, w którym występował w latach 2012-2016.

Paul Pogba nie przedłuży wygasającego kontraktu z Manchesterem United i od początku lipca będzie wolnym zawodnikiem. Odejście Francuza potwierdził już trener Ralf Rangnick i brytyjscy dziennikarze. Pogba był kuszony przez Manchester City, ale odrzucił zainteresowanie lidera Premier League.

Zobacz wideo

Romano: Juventus oferuje Pogbie 8 mln euro netto plus premie za sezon

Jak donosi Fabrizio Romano, jeden z najlepiej poinformowanych dziennikarzy w kwestiach transferowych, Juventus stara się przekonać Pogbę do powrotu do Włoch. Według jego najnowszych doniesień włoski klub oferuje 8 mln euro pensji netto, zawierając w umowie także możliwość bonusów jego pensji. Juventus musi teraz jednak czekać na odpowiedź otoczenia Francuza.

Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że Juventus obecnie nie jest w stanie rywalizować finansowo z PSG - Francuzi oferują Pogbie około 13 milionów euro za sezon - ale może uczynić Francuza kluczową postacią projektu budowanego przez Massimiliano Allegriego. Wcześniej jednak Juventus musi sprzedać kilku zawodników, aby transfer Paula Pogby się ziścił. Prawdopodobnie z klubu ze stolicy Piemontu odejdzie Weston McKennie oraz Arthur. Włosi mają też przygotowaną alternatywę w przypadku fiaska transferu Pogby - mowa o Sergeju Milinkoviciu-Saviciu z Lazio.

Oficjalnie: Milan ma nowych właścicieli. Potężny kapitał. Oficjalnie: Milan ma nowych właścicieli. Potężny kapitał. "To zaszczyt"

Paul Pogba występował w Juventusie w latach 2012-2016 i zdobył 28 bramek w 124 meczach. Francuz przychodził do Juventusu bez kwoty odstępnego po rozstaniu z Manchesterem United, a potem wrócił na Old Trafford za 105 milionów euro, ustanawiając wtedy rekord transferowy. Juventus z Paulem Pogbą w składzie czterokrotnie zdobywał mistrzostwo Włoch, ale też sięgnął dwukrotnie po Puchar i Superpuchar Włoch.

Więcej o: