Reprezentant Polski na brak ofert nie narzeka. Bundesliga, Serie A. "Problemem może być pensja"

- Linetty chce odejść z Torino. Rozważane są różne kierunki. Jednym z nich jest Bundesliga. Prowadzone są przymiarki, rozmowy, m.in. z Herthą i Schalke. Wyobrażam sobie Karola w takich rozgrywkach. Moim zdaniem tego typu zawodnik odnalazłby się w lidze niemieckiej - powiedział o sytuacji reprezentanta Polski Tomasz Włodarczyk w programie "Okno Transferowe" na kanale Youtube Meczyki.pl.

Karol Linetty przeniósł się do Torino we wrześniu 2020 roku. Na transfer Polaka naciskał ówczesny trener klubu Marco Giampaolo, który współpracował z nim wcześniej w Sampdorii. Z początku sytuacja polskiego pomocnika nie była zła. Zawodnik regularnie pojawiał się w wyjściowym składzie. Niestety Torino miało fatalny sezon i włoski szkoleniowiec został zwolniony. W kolejnych rozgrywkach drużynę przejął Ivan Jurić i pozycja Linettego znacząco osłabła.

Zobacz wideo Adam Buksa o współpracy z Lewandowskim i hierarchii wśród napastników

Karol Linetty chce opuścić Torino. Polak przenieść się do Bundesligi

Chorwacki trener nie widzi w swoich planach Karola Linettego. Polski pomocnik w minionym sezonie nie mógł liczyć na regularne występy w pierwszym zespole. Polak uzbierał w niedawno zakończonych rozgrywkach zaledwie 900 minut w 16 meczach. W związku tym piłkarz zamierza opuścić Torino. Kontrakt 27-latka z włoskim klubem wygasa w czerwcu 2024 roku. Nie wydaje się, aby piłkarz chciał czekać do jego końca i bardzo możliwe, że zmieni klub już latem.  

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak informuje Tomasz Włodarczyk, Linetty nie może narzekać na brak chętnych. O prawdopodobnym transferze Polaka wypowiedział się w programie "Okno Transferowe" na kanale Youtube Meczyki.pl - Linetty chce odejść z Torino. Rozważane są różne kierunki. Jednym z nich jest Bundesliga. Prowadzone są przymiarki, rozmowy, między innymi z Herthą i Schalke. Wyobrażam sobie Karola w takich rozgrywkach. Moim zdaniem tego typu zawodnik odnalazłby się w lidze niemieckiej. Sampdoria też jest wciąż realnym tematem. Bardzo by mu pomógł transfer Mortena Thorsby'ego. Problemem może być pensja. Być może Karol będzie musiał zejść z oczekiwań finansowych - powiedział Włodarczyk. 

Jeszcze niedawno włoskie media informowały o tym, że Linettym interesuje się inny klub. Mowa o Monzy. Portal SerieBnews.com podał, że zespół którego właścicielem jest Silvio Berlusconi, może ściągnąć polskiego pomocnika w przypadku awansu do Serie A. Jak wiemy, Monza pokonała w finale baraży Pisę i w przyszłym sezonie zagra w najwyższej klasie rozgrywkowej we Włoszech. Być może teraz beniaminek Serie A także włączy się do walki o podpis Polaka. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.