Promocyjna cena za Drągowskiego. Najpierw 12 mln euro, potem 6. Teraz jeszcze mniej

Fiorentina zdaje się być zdecydowana na transfer Bartłomieja Drągowskiego. Cena za polskiego bramkarza początkowo miała opiewać o 12 milionów, ale jak twierdzą włoskie media, finalnie wyniesie o wiele mniej.

Jeszcze jakiś czas temu wydawało się, że działacze Fiorentiny będą chcieli zatrzymać polskiego bramkarza w składzie. Bartłomiej Drągowski przez długi czas był pierwszym wyborem trenerów z florenckiego klubu, dodatkowo mówiło się, że interesować się nim mogą także bardziej uznane marki w Serie A.

Zobacz wideo Borek: Lewandowski chyba dojrzał do tego, by zmienić otoczenie

Włoskie media: Cena za Drągowskiego spadła do pięciu milionów euro 

Sytuacja ta zmieniła się w ostatnim sezonie i kwestia transferu polskiego bramkarza jest obecna we włoskich i polskich mediach już od jakiegoś czasu. Według ustaleń Sport.pl Drągowski zamieni Serie A na Premier League, natomiast portal meczyki.pl oraz "The Telegraph" podały, że najbardziej zainteresowany sprowadzeniem zawodnika jest Southampton. Jego sytuację obserwować ma także A.F.C. Bournemouth.

25-latek w sezonach 2019/2020 oraz 2020/2021 rozgrywał więcej niż 30 spotkań. W dopiero co zakończonych rozgrywkach Serie A, wystąpił on natomiast zaledwie siedem razy, dokładając do tego dwa występy w pucharze Włoch. Co więcej, polski bramkarz już w pierwszej kolejce otrzymał czerwoną kartkę, później pauzował kolejne 13 kolejek przez kontuzje, a w tym czasie jego miejsce w składzie zajął Pietro Terracciano.

Nie powinno zatem dziwić, że włoski klub ma świadomość, że sprzedaż piłkarza za 12 milionów euro, które było pierwszą pojawiającą się w mediach kwotą, może być bardzo trudne do wykonania. Jak twierdzi związane z "La Gazzettą dello Sport" calciomercato.com, obecnie Fiorentina zadowoli się kwotą pięciu milionów euro, choć jeszcze kilka dni miał być wyceniany na sześć milionów euro.

- Bartek Drągowski obecnie nie gra, ale latem ma opuścić Fiorentinę i przenieść się do innej ligi. Tam będzie pierwszym bramkarzem - stwierdził niedawno trener reprezentacji Polski Czesław Michniewicz, tłumacząc powołanie dla obecnego bramkarza drużyny z Toskanii. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Transfer i szybka aklimatyzacja w nowym klubie będą zapewne bardzo ważne dla Drągowskiego, w kontekście powołania na zbliżające się mistrzostwa świata w Katarze. Jak twierdzą doniesienia mediów, polski bramkarz może być pewny, że Fiorentina nie będzie utrudniała mu przenosin do nowego klubu. 24-latek łącznie wystąpił natomiast w 86 dla drużyny z Serie A i udało mu się zachować czyste konto 20 razy. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.