Media: Ivan Perisić blisko nowego klubu. Zagra w Premier League

Jak donosi Miguel Delaney z "Independent", bliski przejścia do Tottenhamu jest Ivan Perisić. Chorwat doszedł już do porozumienia z angielskim klubem. Ostateczna decyzja w sprawie jego przyszłości ma zapaść w poniedziałek.

Wraz z końcem sezonu wygasa kontrakt Ivana Perisicia z Inter Mediolanem. Choć Chorwat jest w tym sezonie kluczowym zawodnikiem włoskiej drużyny, to w klubie nie czeka na niego nowa umowa. Taką sytuację chce wykorzystać kilka innych zespołów.

Zobacz wideo Borek: Lewandowski chyba dojrzał do tego, by zmienić otoczenie

Ivan Perisić blisko Tottenhamu. Poniedziałek dniem kluczowych decyzji

Jednym z zainteresowanych jest Juventus, który ma naprawdę ambitne plany transferowe. Ściągnięcie 33-latka do drużyny Massimiliano Allegriego byłoby bardzo korzystnym posunięciem, tym bardziej, że Perisić może opuścić Inter jako wolny zawodnik. Tym samym Chorwat mógłby pomóc zapełnić lukę po Paulo Dybali. Jednak media informowały, że na drodze Juventusowi może stanąć Chelsea. 33-latek miał już nawet dojść do porozumienia z angielskim zespołem. Czekano jedynie na testy medyczne, których pomyślne przejście gwarantowałoby podpisanie umowy.

Jednak jak donosi Miguel Delaney z "Independent" w sprawie przyszłości Perisicia doszło do nagłego zwrotu akcji. Wygląda na to, że do walki o piłkarza włączył się kolejny klub - i jak przekonuje angielski dziennikarz - zrobił to bardzo skutecznie. Według jego informacji już tego lata 33-latek najprawdopodobniej trafi do Tottenhamu. Na transfer naciska sam Antonio Conte, który potwierdził już, że w przyszłym sezonie nadal będzie szkoleniowcem wspomnianej drużyny. Władze angielskiego klubu zaproponowały Perisiciowi dwuletni kontrakt z zarobkami rzędu 5 mln euro za sezon. Kwota ta może ulec zwiększeniu o dodatkowe bonusy. Klub wyznaczył piłkarzowi czas na podjęcie decyzji. Ma ona zapaść w poniedziałek. 

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

33-latek przeniósł się z Wolfsburga do Inter Mediolanu latem 2015 roku. W tym sezonie wystąpił w 49 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach, w których zdobył dziesięć bramek i zaliczył dziewięć asyst. Szczególnie udany występ zaliczył w finale Pucharu Włoch przeciwko Juventusowi (4:2) - wówczas Chorwat strzelił dwa gole w doliczonym czasie gry na wagę triumfu. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.