Legenda Romy zachwycona Nicolą Zalewskim. "Poprzeczka zostanie podniesiona"

- Nicola Zalewski mimo swojego młodego wieku imponuje mi swoją dojrzałą grą. Jose Mourinho zdecydowanie na niego postawił i na tym układzie zwycięsko wyszły obie strony - uważa Franco Tancredi, legendarny bramkarz Romy w latach 1977-1990 w rozmowie z "Super Expressem".

AS Roma wygrała pierwszą edycję Ligi Konferencji Europy, wygrywając 1:0 w finale z Feyenoordem Rotterdam po bramce Nicolo Zaniolo. Spory wpływ na ten sukces drużyny prowadzonej przez Jose Mourinho miał Nicola Zalewski, który zagrał 67 minut i uczestniczył w akcji bramkowej Romy. Zalewski został zatem jedenastym Polakiem w historii z triumfem w europejskich pucharach, po Zbigniewie Bońku, Józefie Młynarczyku czy Robercie Lewandowskim. Wahadłowym Romy zachwycają się niemal wszyscy.

Zobacz wideo

Legenda Romy zachwyca się Nicolą Zalewskim. I uważa, że może iść drogą Tottiego czy De Rossiego

Franco Tancredi rozmawiał z "Super Expressem" po finale Ligi Konferencji Europy w Tiranie, wygranym przez Romę. Legendarny bramkarz tego klubu z lat 1977-1990 przyznał, że wcześniej nie znał dobrze Nicoli Zalewskiego. - Słyszałem, że w akademii Romy jest taki utalentowany piłkarze, ale to dopiero Jose Mourinho zdecydowanie na niego postawił i na tym układzie zwycięsko wyszły obie strony. Zalewski jest na dobrej drodze, żeby iść drogą Tottiego, De Rossiego czy Pellegriniego, ale musi ciężko pracować - powiedział.

Włoch zdradził, w czym mu wahadłowy Romy najbardziej imponuje. - Ten chłopak, mimo swojego młodego wieku, imponuje mi swoją dojrzałą grą. Niezależnie, z kim Roma gra, to on nie podpala się i nie popełnia błędów. Dobrym przykładem może być finał, gdzie zaprezentował się bardzo dojrzale. Widzę w nim duży potencjał. Ma już pierwsze trofeum na koncie, ale musi być ciągle głodny wygrywania - dodał Tancredi, podkreślając jednocześnie, że Zalewski radzi sobie naprawdę dobrze w defensywie.

AS Roma wygrało pierwsze trofeum od sezonu 2007/2008 i Pucharu Włoch, do którego doprowadził Luciano Spalletti. Franco Tancredi uważa, że Jose Mourinho może poprowadzić Romę do wielkich rzeczy. - Poprzeczka zostanie znacznie podniesiona, bo w przyszłym sezonie wielu będzie oczekiwało kontynuacji rozwoju. Wszyscy w Rzymie marzą o powrocie do Ligi Mistrzów, ale trzeba rozbić silny kwartet Milanu, Interu, Juventusu i Napoli. Roma ma olbrzymi atut, którym jest Mourinho. Wierzę, że nim ten zespół jeszcze wiele osiągnie - skwitował.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.