Gytkjaer bohaterem. Prowadzi swoją drużynę do Serie A

Christian Gytkjaer bohaterem Monzy w półfinale baraży do Serie A. Były napastnik Lecha Poznań zdobył dwie bramki w starciu z Brescią Calcio, dzięki czemu jego zespół wygrał 2:1. "Miał decydujące znaczenie" - napisano o występie Duńczyka.

Bezpośredni awans do Serie A otrzymują dwa najlepsze kluby poprzedniego sezonu Serie B. Obecnie są to Lecce oraz Cremonese. Do nich dołączy trzecia drużyna, która o miejsce musi walczyć w barażach. Monza i Pisa zakwalifikowały się bezpośrednio do półfinału play-offów, w którym zmierzyły się kolejno z Brescią Calcio oraz Benevento.

Christian Gytkjaer bohaterem Monzy. Dwa gole Duńczyka

Źle rozpoczął się środowy półfinał dla AC Monzy. Zespół Giovanniego Stroppy przegrywał bowiem już od 7. minuty. Ciągłe ataki nie wpływały na wynik meczu, aż do 44. minuty, gdy pierwszą bramkę w tym starciu zdobył Christian Gytkjaer. Duńczyk strzelił gola wyrównującego i przywrócił nadzieje na awans do finału fazy play-off.

Gytkjaer wpisał się na listę strzelców raz jeszcze, niedługo po wznowieniu gry przez głównego arbitra. Napastnik AC Monzy strzelił gola w 56. minucie. 31-latek pewnie wykorzystał szansę z rzutu karnego po faulu Jessego Joronena.

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

To nie jest pierwszy raz, gdy Christian Gytkjaer popisał się w Serie B. Duńczyk zagrał w 32 z 38 meczów tego sezonu Serie B i zdobył w nich dziewięć bramek. Lepszym wynikiem w zespole mogą się pochwalić tylko Dany Mota (11) oraz Mattia Valoti (10). Gytkjaer trafił do Monzy w 2020 roku na zasadzie wolnego transferu. Wcześniej występował w barwach Lecha Poznań

Monza ma zdecydowanie lepszą sytuację przed rewanżem z Brescią Calcio. Drugie spotkanie obu drużyn zostanie rozegrane 22 maja w Monzy. Spotkanie drugiej pary półfinałowej zakończyło się z kolei zwycięstwem Benevento 1:0 z Pisą. W tym meczu 90 minut rozegrał reprezentant Polski, Kamil Glik. Jeżeli oba zespoły utrzymają przewagę nad rywalami, zmierzą się ze sobą w finale play-offów o bezpośredni awans do Serie A.