Największy twardziel zalał się łzami. Juventus traci wygraną w 95. minucie

Juventus zremisował 2:2 z Lazio w spotkaniu 37. kolejki Serie A. Podczas meczu doszło do wzruszających chwil. Z kibicami Juventusu pożegnał się bowiem Giorgio Chiellini, dla którego było to ostatnie domowe spotkanie w barwach klubu z Turynu.

Kilka dni temu legenda Juventusu, obrońca Giorgio Chiellini ogłosił, że aktualne rozgrywki są jego ostatnimi w barwach zespołu z Turynu. Podczas poniedziałkowego meczu z Lazio piłkarz pożegnał się z kibicami "Starej Damy".

Chiellini żegna się z Juventusem. Łzy obrońcy

Chiellini występował w Juventusie Turyn przez 17 lat i w tym czasie rozegrał łącznie 559 spotkań. Poniedziałkowe spotkanie z Lazio było jego ostatnim domowym meczem w barwach Juventusu w karierze. Piłkarz został zmieniony przez Matthijsa de Ligta symbolicznie, bo w 17. minucie meczu. Chiellini opuszczał boisko ze łzami w oczach.

Po opuszczeniu murawy legenda Juventusu udała się jeszcze w wędrówkę wokół trybun turyńskiego stadionu. Chiellini ze wzruszeniem żegnał się z kibicami zgromadzonymi w poniedziałek na obiekcie. Nie obyło się bez autografów, a także przybitych piątek.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Juventus remisuje z Lazio

W spotkaniu przedostatniej kolejki włoskiej Serie A na stadionie w Turynie zmierzyły się czwarta z piątą drużyną w tabeli. Choć przez dłuższą część meczu Juventus prowadził, to ostatecznie  zremisował to spotkanie 2:2.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 10. minucie po trafieniu Dusana Vlahovicia. W 36. minucie na 2:0 dla Juventusu podwyższył Alvaro Morata. Po zmianie stron Alex Sandro pokonał własnego bramkarza i tym samym na tablicy wyników zrobiło się 2:1. W drugiej połowie Lazio wyraźnie przeważało, o czym świadczy choćby liczba sytuacji bramkowych. Goście z Rzymu oddali pięć strzałów na bramkę Mattii Perina, zaś gracze Juventusu nie oddali ani jednego uderzenia. W 95. minucie meczu Sergiej Milinković-Savić wyrównał wynik spotkania strzałem tuż przy prawym słupku i zapewnił swojemu zespołowi jeden punkt.

Przed ostatnią kolejką w Serie A prowadzi AC Milan, który ma dwa punkty przewagi nad Interem. Podium uzupełnia Napoli. Juventus jest czwarty, Lazio piąte.