Sukces klubu Polaków. Reca i Kiwior utrzymali się w Serie A

Spezia Calcio, czyli drużyna Arkadiusza Recy i Jakuba Kiwiora, pokonała w sobotę Udinese 3:2 i jest już pewna utrzymania w Serie A. Niestety Reca z powodu kontuzji musiał przedwcześnie opuścić boisko.

Sobotni wieczór był niezwykle ważny dla Spezii Calcio. Drużyna, w której występują Arkadiusz Reca i Jakub Kiwior, na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu, nie mogła być pewna utrzymania w Serie A. Spezia przegrała cztery ostatnie mecze i znalazła się zaledwie cztery punkty nad otwierającym strefę spadkową Cagliari. Dlatego też musiała wygrać wyjazdowe spotkanie z Udinese, by do ostatniego meczu sezonu podejść już ze spokojem.

Sukces drużyny reprezentantów Polski. Spezia Calcio utrzymała się w Serie A

W razie porażki z Udinese, sytuacja Spezii mogła stać się wręcz dramatyczna, bowiem w ostatniej kolejce czeka ich arcytrudne spotkanie z Napoli, topową drużyną ligi. Na szczęście dla reprezentantów Polski, cel udało się zrealizować już w sobotę. Ich drużyna pokonała na wyjeździe Udinese 3:2 i jest pewna utrzymania we włoskiej elicie.

Robert Lewandowski i XaviXavi o Robercie Lewandowskim: Nie chodzi o wiek, tylko o wydajność

Sukces nie przyszedł jednak łatwo. Jako pierwsi bramkę zdobyli bowiem zawodnicy gospodarzy. W 26. minucie wynik otworzył Nahuel Molina. Pięć minut później niestety boisko musiał opuścić Arkadiusz Reca. Polak nabawił się kontuzji, a w jego miejsce na palcu gry zameldował się Salva Ferrer. Jak się okazało, był to punkt zwrotny w tym spotkaniu.

Hiszpan w zaledwie kilka minut po wejściu na boisko, zaliczył dwie asysty przy golach, które dały prowadzenie Spezii. Najpierw w 35. minucie przy trafieniu Daniele Verde, a w doliczonym czasie pierwszej połowy przy golu Emmanuel Gyasi. Po zmianie stron Spezia jeszcze podwyższyła prowadzenie na 3:1 za sprawą trafienia Giulio Maggiore. Udinese zdołało tylko zmniejszyć straty w 94 minucie dzięki bramce, którą zdobył Pablo Mari. Spezia mogła wygrać nawet wyżej, ale rzutu karnego chwilę wcześniej nie wykorzystał Rey Manaj.

Bardzo dobrze w meczu tym zaprezentował się Jakub Kiwior. 22-latek zagrał w pełnym wymiarze czasowym. Zaliczył kilka udanych pojedynków. W następnym sezonie będzie mógł w dalszym ciągu prezentować swoje umiejętności w Serie A. Podobnie jak Arkadiusz Reca, którego Spezia wykupi z Atalanty Bergamo. Dzisiejszy rywal Spezii, Udinese, także jest już pewne utrzymania. Z dorobkiem 44. punktów zajmuje 12. miejsce w tabeli.

Lech mistrzem PolskiSzał radości w szatni Lecha. "Wygrał mistrzostwo Polski ławką rezerwowych"