Włosi ocenili powrót Kamila Glika w barażu. "Fundamentalne doświadczenie "

W piątek wieczorem Benevento pokonało Ascoli 1:0 w barażach o awans do Serie A. Jedynego gola strzelił Gianluca Lapadula. W zwycięskiej drużynie od pierwszych minut wystąpił Kamil Glik. Włoskie media oceniły grę polskiego obrońcy

W piątkowy wieczór Benevento zmierzyło się z Ascoli w barażach o awans do Serie A. Mecz był pozbawiony pięknych zagrań ze strony obu drużyn, które nastawiły się na walkę fizyczną. W związku z tym w meczu nie padło wiele goli. Benevento wygrało 1:0 po bramce Gianluki Lapaduli w 38. minucie meczu.

Włosi ocenili występ Kamila Glika. "Jego doświadczenie jest fundamentalne"

W barwach Benevento od pierwszych minut zagrał Kamila Glik. Polski obrońca wrócił po kontuzji i wybiegł na boisko w wyjściowym składzie po raz pierwszy od dwóch miesięcy. Występ Polaka oceniły włoskie media. Portal Tuttomercatoweb.com wystawił naszemu reprezentantowi ocenę 6. "Powrócił na boisko po dwóch miesiącach. Jego boiskowe doświadczenie jest fundamentalne w starciach z napastnikami. Widać, że nie jest jeszcze w najwyższej formie, ale zakończył spotkanie bez błędu na koncie" - czytamy w uzasadnieniu.

W podobny sposób o Gliku napisali dziennikarze Saniosport.it. Ocenili jego występ na 6.5. "Jego powrót na boisko wiążę się ze zwycięstwem Benevento oraz czystym kontem, którego drużyna nie zachowała już od dłuższego czasu. To nie jest przypadek. Z biegiem czasu Polak będzie grał coraz lepiej." - czytamy na stronie. Takie same oceny wystawiły polskiemu obrońcy portale Sportface.it oraz Campaniaingol.it.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Kamil Glik w spotkaniu z Ascoli po raz kolejny udowodnił, że jest ważnym piłkarzem klubu z południa Włoch. W tym sezonie rozegrał 26 meczów w rozgrywkach Serie B i Pucharu Włoch. Benevento w półfinale barażów o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej we Włoszech zmierzy się z Pisą.