Dybala blisko głośnego transferu. Działacze kuszą go atrakcyjnymi zarobkami

Coraz więcej wskazuje na to, że niebawem ogłoszony zostanie jeden z najbardziej zaskakujących transferów we włoskiej Serie A. Paulo Dybala ma odejść z Juventusu i przenieść się do Interu Mediolan. Włoskie media podają, że porozumienie jest bardzo bliskie.

Od kilku tygodni jest niemal przesądzone, że Paulo Dybala odejdzie z Juventusu po zakończeniu obecnego sezonu. Dyrektor sportowy klubu z Turynu Pavel Nedved poinformował, że zarówno sam zawodnik, jak i jego przedstawiciele nie zgodzili się na propozycję nowej umowy, bowiem postawili zbyt wygórowane żądania finansowe.

Zobacz wideo Vuković: Gdyby Boruc wrócił do bramki, oznaczałoby to, że mamy katastrofę

Pavel NedvedAwantura w szatni Juventusu. Nedved kontra prezydent klubu

Dybala blisko Interu

Juventus przedstawił Argentyńczykowi propozycję nowego kontraktu, jednak zapisano w nim warunki finansowe, które były niemal identyczne, co w przypadku obecnej umowy zawodnika. Nie było to jednak dla niego satysfakcjonujące, bowiem domagał się podwyżki i lepszych warunków w kontekście prowizji.

W obliczu wygasającego kontraktu wszystko wskazuje na to, że 28-latek niebawem zostanie nowym piłkarzem Interu Mediolan, do którego dołączy na zasadzie wolnego transferu. Jeśli obie strony odpowiednio wcześnie dojdą do porozumienia, ogłoszenie takiego ruchu mogłoby nastąpić już 1 lipca.

Dybala dostanie w Interze więcej pieniędzy

Włoski dziennikarz Nicolo Schira poinformował, że Paulo Dybala mógłby otrzymać w Interze wyższe wynagrodzenie, niż zakładały pierwotne plany. 28-latek miałby zarabiać siedem milionów euro netto, natomiast wszystko to miałoby opierać się na 3-letniej umowie z możliwością przedłużenia jej o kolejne 12 miesięcy.

Schira dodał również, że obecnie obie strony znajdują się w zaawansowanej fazie rozmów na temat transferu. W najbliższych dniach ma się odbyć spotkanie agenta Dybali z Giuseppe Marottą, dyrektorem sportowym klubu z Mediolanu.

Haaland i Lewy odchodzą. Niemcy w płacz. Haaland i Lewy odchodzą. Niemcy w płacz. "W Monachium są całkiem głupi"

Paulo Dybala jest zawodnikiem Juventusu od 2015 roku, przenosząc się wówczas z Palermo za kwotę 41 milionów euro. W obecnym sezonie Argentyńczyk rozegrał 37 meczów we wszystkich rozgrywkach (27 w Serie A), w których strzelił 15 goli i zanotował sześć asyst.

Więcej o: