Prezydent Serie A chce zmian systemu VAR. Pomysł rodem z tenisa

- Danie możliwości drużynie, by sędzia na jej prośbę mógł przeanalizować sytuację byłoby dobrym rozwiązaniem, które nie wpłynęłoby na długość meczu - powiedział Lorenzo Casini w programie "La Politica nel Pallone". Prezydent Serie A planuje wprowadzić zmiany w funkcjonowaniu systemu VAR.

System VAR w Serie A został wprowadzony kilka lat temu. Miał zmniejszyć liczbę popełnianych błędów przez sędziów, które wypaczały wyniki meczów. Pomyłki arbitrów zostały w sporej części wyeliminowane, ale system nadal potrzebuje pewnych zmian. W tym sezonie trenerzy włoskich klubów często narzekali na pracę arbitrów pomimo obecności VAR-u. 

Zobacz wideo Włoski dziennikarz zachwyca się Zalewskim. "Kiedyś może być ważnym graczem Romy"

Casini planuje zmiany w systemie VAR. Zespoły miałyby możliwość challenge'u

W związku z wieloma skargami szkoleniowców prezydent Serie A planuje wprowadzić zmiany w funkcjonowaniu systemu VAR. - Uważam, że powinniśmy porozmawiać o zmianach. Jedną z nich jest wprowadzenie challenge'u. Danie możliwości drużynom, aby sędzia raz lub dwa razy mógł na jej prośbę ponownie przeanalizować sytuację, byłoby dobrym rozwiązaniem, które nie wpłynęłoby na długość meczu - mówił Casini o swojej propozycji wypowiedział się w programie "La Politica nel Pallone". 

Możliwość poproszenia o challenge znamy z meczów tenisa, gdzie zawodnik ma prawo trzykrotnie poprosić sędziego o obejrzenie powtórki zagrania. 

Piłkarze Szachtara Donieck wychodzą na towarzyski mecz z Olympiakosem PireusLiga Mistrzów na stadionie w Warszawie? Szachtar planuje grać w Polsce

Na ten moment prezydent Serie A nie zapowiedział kiedy mogłyby zostać wprowadzone te zmiany. Wszystko musi zostać jeszcze dopracowane, ale jego propozycja to jasny sygnał, że liga planuje ulepszyć korzystanie z technologii VAR.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

W obecnym sezonie ligi włoskiej najbliżej wygrania tytułu mistrzowskiego jest AC Milan. Na dwie kolejki przed końcem zajmuje pierwsze miejsce w tabeli i ma dwa punkty przewagi nad Interem. W najbliższej serii spotkań piłkarze Stefano Piolego zmierzą się z Atalantą. 

Sunderland coraz bliżej awansu do ChampionshipSunderland blisko awansu do Championship. Zdecydował gol w doliczonym czasie

Więcej o: