Zażarta walka o mistrzostwo Włoch. Milan liderem, Inter ma łatwiejszy terminarz

AC Milan jest o krok od wywalczenia pierwszego od 11 lat mistrzostwa Włoch. W niedzielny wieczór drużyna Stefano Piolego wygrała na wyjeździe 3:1 z Hellasem Werona, dzięki czemu na dwie kolejki przed końcem sezonu odskoczyła w ligowej tabeli od Interu na dystans dwóch punktów.

W piątek swoje spotkanie w ramach 36. kolejki Serie A wygrał Inter Mediolan. Choć aktualni mistrzowie Włoch po 28. minutach starcia z Empoli przegrywali już 0:2, potrafili odrobić straty z nawiązką i wygrać 4:2. Po tamtym meczu ich przewaga nad mającym jedno rozegrane spotkanie mniej Milanem wynosiła jeden punkt.

Kibice Bayernu Monachium pokazali, co myślą o pomyśle UEFAProtest kibiców Bayernu przeciwko pomysłowi UEFA. "Nie dla miliardów euro"

Milan wyrównał w ostatnich sekundach pierwszej połowy

AC Milan nie mógł zatem sobie pozwolić na wpadkę, jeśli nie chciał opuścić pierwszego miejsca w tabeli na dłuższy czas. Podopieczni Stefano Pioiego grali na wyjeździe z Hellasem Werona i już po nieco ponad kwadransie mogli wyjść na prowadzenie, ale arbitrzy nie uznali bramki Sandro Tonalego, który znalazł się na pozycji spalonej.

W 38. minucie gospodarze zaskoczyli walczących o mistrzostwo mediolańczyków - Davide Faraoni wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Do szatni obie drużyny schodziły jednak z remisem - w trzeciej minucie doliczonego czasu gry Sandro Tonali ponownie trafił do siatki i tym razem zgodnie z przepisami.

Milan wygrywa i wraca na fotel lidera

W drugą połowę meczu goście weszli ze sporym animuszem i już pięć minut po wznowieniu gry dostali za to nagrodę. Drugiego gola w tym meczu strzelił Sandro Tonali i po raz drugi asystował mu Rafael Leao. Wynik na 3:1 został ustalony w 87. minucie, kiedy to gola strzelił wprowadzony trzy minuty wcześniej Alessandro Florenzi.

Robert LewandowskiNiemcy ocenili Lewandowskiego. "Miał sporego pecha"

Dzięki temu zwycięstwu na dwie kolejki przed końcem rozgrywek AC Milan (80 punktów) prowadzi w tabeli Serie A z przewagą dwóch punktów nad Interem. Zawodnicy Stefano Piolego zagrają jeszcze z Atalantą (7. miejsce) u siebie i z Sassuolo (11. miejsce) na wyjeździe. Piłkarzy Simone Inzaghiego już w najbliższą środę czeka finał Pucharu Włoch z Juventusem, a następnie ligowe starcia z Cagliari (18. miejsce) na wyjeździe i Sampdorią (15. miejsce) u siebie.