Ekspert nie ma wątpliwości: Nie ma miejsca dla Polaków w Fiorentinie

Krzysztof Piątek nie zostanie na dłużej w Fiorentinie. Taką informację podał znawca włoskiego rynku transferowego Niccolo Ceccarini w telewizji RTV38. Włoch zdradził także, co klub prawdopodobnie zrobi z Szymonem Żurkowskim, który przebywa na wypożyczeniu w Empoli.

Krzysztof Piątek i Szymon Żurkowski nie mają przyszłości w drużynie Fiorentiny. Tak uważa włoski dziennikarz Niccolo Ceccarini, ekspert od rynku transferowego. Swoimi informacjami na temat reprezentantów Polski i planów zespołu z Florencji, podzielił się on w programie w rozmowie z telewizją RTV38. 

Zobacz wideo Wisła nad przepaścią. Brzęczek: Jakbym nie był optymistą, to musiałbym zrezygnować z pracy

Nie ma przyszłości dla Polaków w Fiorentinie? Ekspert rozwiał wątpliwości

Ceccarini przekonuje, że klub rozgląda się za nowym napastnikiem, który w następnym sezonie stworzy duet z Arthurem Cabralem. Partnerem Brazylijczyka miałby zostać uznawany za wielki talent Urugwajczyk Augistin Alvarez. 21-latek obecnie gra dla Penarolu Montevideo. Dziennikarz stwierdził, że w drużynie nie zostanie Krzysztof Piątek, który jest tylko wypożyczony z Herthy Berlin. Fiorentina, jego zdaniem, nie zdecyduje się na transfer definitywny. 

Niedoszły trener Polaków znów się kompromituje. Wspiera RosjanNiedoszły trener Polaków znów się kompromituje. Wspiera Rosjan

- Polak nie zostanie we Florencji, o ile Hertha nie zostawi go tu na kolejny rok za darmo. Fiorentina jest teraz konkretnie nastawiona na innego środkowego napastnika, który stanie obok Cabrala. Jest nim Agustin Alvarez - powiedział Ceccarini. 

Ekspert krótko wypowiedział się także na temat drugiego z Polaków, który związany jest z ekipą z Florencji. Mowa o Szymonie Żurkowskim, który przebywa obecnie na wypożyczeniu w Empoli. Ceccarini uważa, że 24-latek prawdopodobnie zostanie wykupiony przez klub, w którym obecnie występuje. - Żurkowski? Empoli z pewnością zechce go wykupić za 4,5 miliona euro. Zobaczmy, jak zareaguje na to Fiorentina - stwierdził. 

Krzysztof Piątek rozegrał w tym sezonie dla Fiorentiny 15 meczów, w których strzelił sześć goli. Szymon Żurkowski natomiast bardzo dobrze radzi sobie w Empoli i Serie A. W 34 występach zdobył sześć bramek i zanotował dwie asysty. 

Siedziba UEFA (Nyon, Szwajcaria)Ukraina skorzysta z wykluczenia Rosji. Szansa dla Szachtara

Więcej o: