Znakomity czas Zalewskiego. Boniek: Ten chłopak mnie zaskakuje

Zbigniew Boniek pochwalił Nicolę Zalewskiego we włoskich mediach. - Cieszę się, że tak znakomicie odnajduje się w nowoczesnym futbolu - powiedział był prezes PZPN.

Nicola Zalewski kolejny raz zachwycił. Tym razem 20-latek z AS Roma, który od kilku tygodni ustawiany jest w roli lewego wahadłowego, miał piękną asystę w meczu z Bodo/Glimt w ćwierćfinale Ligi Konferencji Europy. Drużyna Jose Mourinho wygrała 4:0, awansowała do półfinału, a Polak miał asystę przy trafieniu Nicolo Zaniolo na 3:0.

Zobacz wideo To największa siła Meksyku. To może sprawić Polakom kłopoty na MŚ

"Roma wychowała sobie skarb" - napisali po meczu dziennikarze dziennika "Lego". "Rzymskie dziecko rośnie Romie dokładnie tak, jak powinno. To, w jaki sposób pozwalał na uwalnianie się tria z przodu, zasługuje na pochwały" - dodali dziennikarze "Gazetta dello Sport".

Boniek pochwalił Zalewskiego

"Jego asysta była rozkoszą. To najlepszy piłkarz Romy już od miesiąca" - to z kolei opinia dziennika "La Repubblica". Polaka chwaliły jednak nie tylko włoskie media, ale też były prezes PZPN, Zbigniew Boniek.

- Ten chłopak mnie zaskakuje. Zawsze miał jakość, dobrą lewą nogę, dobry drybling, jest dobry technicznie i zawsze podejmuje dobre decyzje. To ostatnie pewnie wynika z tego, że zaczynał grę na pozycjach numer 8 i 10 - powiedział Boniek w rozmowie radiowej w programie "Te la do io Tokyo".

I dodał: - Widać, że Mourinho doskonale rozumie futbol. Znalazł Zalewskiemu miejsce na boisku, w którym może się znakomicie rozwijać. Cieszę się, że ten chłopak, którego dojrzewanie obserwowałem, tak znakomicie odnajduje się w nowoczesnym futbolu.

Czwartkowy występ był dla Zalewskiego już 15. w tym sezonie. Polak zaliczył w nim pierwszą asystę.

Więcej o: