Ciro Immobile mówi dość. Zamierza zakończyć karierę w reprezentacji

Ciro Immobile mówi dość. Napastnik Lazio Rzym i kadry Włoch zamierza zakończyć reprezentacyjną karierę.

Ciro Immobile od 2016 roku występuje w Lazio, które zapłaciło za niego zaledwie 9,5 miliona euro. Zaledwie, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że w barwach rzymskiego klubu zdobył aż 179 bramek w 255 spotkaniach. W tym sezonie nadal strzela regularnie, bo ma już 29 trafień, z czego aż 24 w Serie A. Napastnik jednak zawodził w kadrze.

Zobacz wideo

Cassano krytykuje Napoli. Dostało się też Zielińskiemu. Cassano krytykuje Napoli. Dostało się też Zielińskiemu. "Rozczarowuje"

Co prawda latem zdobył mistrzostwo Europy, ale na Euro zdobył tylko dwie bramki, w pierwszych dwóch kolejkach. Nieskutecznością raził jednak marcowym barażu do mundialu z Macedonią Północną (0:1). I jeśli przeanalizujemy sobie jego mecze w reprezentacji, to bilans 15 goli w 55 meczach nie rzuca na kolana.

Tym bardziej, że z reguły trafiał w mało prestiżowych meczach. Strzelił w sparingach z Holandią i z Czechami. Mecze eliminacyjne do MŚ i ME? Trafiał z Izraelem, Macedonią, Lichtensteinem, Albanią, Finlandią, Armenią, Irlandią Północną i Litwą. Na dużych turniejach zdobył tylko dwie bramki - z Turcją i Szwajcarią.

Kłopoty Zielińskiego w Napoli. Chiariello krytykuje Polaka. Kłopoty Zielińskiego w Napoli. Chiariello krytykuje Polaka. "Klapa wśród klap"

Ostatni taniec Immobile

Wszystko wskazuje, że Immobile będzie miał ostatnią szansę na poprawę swojego dorobku. Jak donosi serwis calciomercato.com, Immobile zakończy karierę reprezentacyjną po meczu o Superpuchar z Argentyną. Zwycięzcy tegorocznych mistrzostw Europy i Ameryki Południowej zmierzą się w towarzyskim spotkaniu nazwanym "Finalissima", zaplanowanym na 1 czerwca 2022 roku w Londynie.

Najlepszym strzelcem w historii Włochów jest Luigi Riva, legendarny snajper Cagliari, który zdobył 35 bramek. Immobile jest dopiero 18.

Więcej o: