Trzy wspaniałe interwencje polskiego bramkarza. Włosi oceniają: Perfekcja

Wielki mecz na San Siro zagrał Łukasz Skorupski! Bramkarz reprezentacji Polski popisał się kilkoma świetnymi interwencjami, dzięki jego Bologna zremisowała z Milanem (0:0), a część włoskich mediów uznała go zawodnikiem meczu.

"Perfekcja. To wieczór, o którym będzie opowiadał swoim wnukom" - tak występ Łukasza Skorupskiego przeciwko Milanowi ocenił włoski dziennik "Corriere della Sera". Jego dziennikarze ocenili reprezentanta Polski na 7 w 10-stopniowej skali, uznając go za zawodnika meczu.

Bo Skorupski w poniedziałkowy wieczór błyszczał na San Siro i to głównie dzięki niemu Bologna niespodziewanie wywiozła bezbramkowy remis ze stadionu lidera Serie A. Według statystyk Sofascore nasz bramkarz miał łącznie siedem interwencji i przede wszystkim na tej podstawie wyliczono mu ocenę 8,7 w 10-stopniowej skali.

Skorupski błysnął już przed przerwą, kiedy dwukrotnie odbił uderzenia Oliviera Girouda. W drugiej połowie odbił strzały Rafaela Leao, Ismaela Bennacera i Ante Rebicia, który w końcówce chciał pokonać Polaka uderzeniem głową.

Magdalena Fręch pokonała Petrę Kvitovą.Magdalena Fręch pokonała dwukrotną zwyciężczynię Wimbledonu

W żadnej z tych sytuacji Skorupski nie dał się jednak pokonać i nie tylko według "Corriere della Sera" był najlepszym zawodnikiem na boisku. "Jego kluczowe interwencje zdecydowały o tym, że Bologna wywiozła z Mediolanu punkt" - napisali dziennikarze "la Repubblica", którzy ocenili Skorupskiego na 7,5. Nikt nie otrzymał wyższej noty.

Włosi zachwyceni grą Skorupskiego

Takiego samego zdania byli dziennikarze portalu Calciomercato.it, którzy wystawili Polakowi notę 7. "Trzy wspaniałe interwencje na długo zostaną w jego pamięci" - czytamy w uzasadnieniu.

Były też portale, które podobnie, a nawet wyżej, oceniły grę obrońcy - Gary'ego Medela - oraz pomocników - Jerdy'ego Schoutena oraz Mattiasa Svanberga. "To była noc bohatera. Chociaż przed przerwą nie miał wiele pracy poza strzałami Girouda, to w drugiej przerwie utrzymał swojej drużynie remis" - napisali dziennikarze portalu Bolognasportnews.it, którzy ocenili Polaka na 6,5. Takie same noty otrzymali Medel i Schouten.

"Zaliczył kilka imponujących interwencji" - podkreślił włoski Eurosport, który ocenił Skorupskiego na 7, wyższą notę wystawiając jednak Medelowi (7,5) i taką samą Schoutenowi. "Nie było możliwości, by go pokonać" - dodał Gianluca Notari z portalu Bolognatoday.it. Włoch ocenił Polaka na 7,5, taką samą notę wystawiając Svanbergowi.

Lukas PodolskiCudowny gol Podolskiego. Bramkarz bez szans, ale strzelec się nie cieszył [WIDEO]

"Bardzo dobry występ. Chociaż żadna z jego interwencji nie zrobiła wielkiego wrażenia, to nadal musiał popisać się wielką sprawnością i refleksem. W prostszych sytuacjach uniknął błędów" - czytamy na portalu Tuttobolognaweb.it, który ocenił Skorupskiego na 6,5, wyżej ceniąc grę Medela i Svanberga. Podobnie uznali dziennikarze włoskiego "Sky", oceniając naszego bramkarza na 6,5. Na wyższą notę według nich zasłużył tylko Schouten (7).

Po 31 kolejkach Serie A Milan jest liderem z 67 punktami na koncie. Mediolańczycy mają o punkt więcej od Napoli i o cztery więcej od Interu. Aktualni mistrzowie Włoch rozegrali jednak o jeden mecz mniej. Bologna zagrała 30 spotkań i jest na 12. pozycji z 34 punktami na koncie. Zespół Skorupskiego ma 12 punktów przewagi nad strefą spadkową.