Walukiewicz nie grał, ale miał pełno ofert. Był zdecydowany na jeden klub

Sebastian Walukiewicz jest już kilka miesięcy po operacji i powoli wraca do pełni sił. Obrońca wznowił treningi z pełnym obciążeniem czekając jedynie na powrót na boiska Serie A. Okazuje się, że nawet w czasie leczenia kontuzji ofert za piłkarza nie brakowało. - Sebastian był zdecydowany na Torino - powiedział jego agent Tomasz Suwary.

- Od środy trenuje z pełnym obciążeniem. Uważnie go monitorują i na razie wszystko jest w porządku. Miejmy nadzieję, że za tydzień lub dwa będzie już blisko powrotu na boisko - powiedział w Weszło agent Sebastiana Walukiewicza. Kilka miesięcy temu obrońca przeszedł operację artroskopii biodra. Powoli wraca do pełni sił, choć nie tak wyobrażał sobie swoją karierę w Serie A.

Zobacz wideo Włoski dziennikarz zachwyca się Zalewskim. "Kiedyś może być ważnym graczem Romy"

Sebastian Walukiewicz dołączył do Cagliari w lipcu 2019 roku. Włosi kupili Polaka z Pogoni Szczecin za cztery miliony euro. Od tego czasu zagrał we włoskim klubie w 43 spotkaniach. Zaliczył też trzy występy w reprezentacji Polski z Finlandią (5:1), Włochami (0:0) oraz Ukrainą (2:0). Niestety od 2021 roku zaczęły się jego problemy zdrowotne. - Co chwilę coś się wywraca i nie idzie po mojej myśli. Fatum jakieś? - pytał 21-latek w rozmowie z Dawidem Szymczakiem ze Sport.pl.

Sebastian Walukiewicz był zdecydowany na transfer. "U niego będzie regularnie grał"

Mimo kontuzji Walukiewicza włoskie media wielokrotnie pisały o zainteresowaniu piłkarzem ze strony innych klubów. On sam był też zdecydowany na jedną z ofert. Co ważne, nie chciał opuścić Serie A. 

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

- Pojawiały się różne tematy, ale Sebastian najbliżej był przejścia do Torino. To miał być właśnie kolejny, bezpieczny krok do przodu w jego karierze. Trenerem został tam Ivan Jurić, który prowadził też zaawansowane rozmowy z Cagliari. Gdy analizował kadrę tego zespołu, od początku zapowiadał, że Walukiewicz u niego będzie regularnie grał w systemie z trójką stoperów. Miał do niego pełne przekonanie, więc gdy ostatecznie zatrudniło go Torino, od razu chciał sprowadzić Sebastiana - powiedział agent obrońcy.

- Sebastian był zdecydowany na Torino - dodał chwilę potem. W bieżącym sezonie Walukiewicz ma na swoim koncie pięć meczów w Serie A. Zdaniem Tomasza Suwaryma to wciąż nie przeszkadza niektórym klubom. - Zainteresowanie nim ciągle jest, znajduje się pod obserwacją różnych klubów i zobaczymy. Na razie skupiamy się na tym, żeby wrócił do grania zgodnie z planem - podkreślił. 

Iga Świątek i Caroline WozniackiIga Świątek zachwyciła byłą liderkę rankingu WTA. Kapitalny scenariusz. "A czemu nie?"

Walukiewicz jest związany z Cagliari kontraktem, który wygasa z końcem czerwca 2024 roku. Drużyna znajduje się obecnie na 17. miejscu w tabeli i ma tylko trzy punkty przewagi nad Venezią, która znajduje się już w strefie spadkowej do Serie B. Cagliari przegrało ostatnie trzy mecze w lidze. Do końca sezonu Serie A pozostało osiem kolejek. 

Więcej o: