"Jego ręka była dłuższa niż ta Boga na fresku w Kaplicy Sykstyńskiej!". Zachwyty nad Szczęsnym

Wojciech Szczęsny został bardzo wysoko oceniony przez włoskich dziennikarzy za sobotni występ przeciwko Sampdorii. Polak obronił rzut karny, a jego zespół wygrał 3:1. "Jego ręka była dłuższa niż ta Boga na fresku 'Stworzenie Adama' w Kaplicy Sykstyńskiej!" - zachwyca się la Repubblica.

Obok Wojciecha Szczęsnego bohaterem Juventusu był zdobywca dwóch bramek - Alvaro Morata. Trzecie trafienie dla turyńczyków było samobójem Mayi Yoshidy. W 84. minucie honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Abdelhamid Sabiri.

Zobacz wideo Michniewicz dotrzymał słowa. Wielki nieobecny reprezentacji Polski [SPORT.PL LIVE #16]

Włoscy dziennikarze bardzo wysoko ocenili Szczęsnego. Oczywiście najczęściej pisano o rzucie karnym, który Polak obronił w 74. minucie, zatrzymując uderzenie Antonio Candrevy. "Odbił nie tylko rzut karny, ale też dwa dobre strzały Candrevy i Stefano Sensiego w pierwszej połowie. Bardzo pewny punkt zespołu" - czytamy na włoskim Eurosporcie, który ocenił Polaka na 7,5 w 10-stopniowej skali. Równie wysoką notę otrzymał jedynie Morata.

Włosi zachwyceni Szczęsnym

"W pierwszej połowie rozgrzał się uderzeniem Candrevy, bo obronić jego rzut karny w drugiej połowie. To już trzecia obroniona jedenastka w tym sezonie! Fundamentalny gracz Juventusu" - to ocena "Corriere della Sera", który wystawił Szczęsnemu notę 7. Tak samo ocenieni zostali tylko Arthur oraz Miose Kean, a pół oceny wyższą notę otrzymał Morata.

Jacek Zieliński uspokaja chuliganów CracoviiSzalony mecz lidera ekstraklasy. Dwa gole w doliczonym czasie gry. Awantura na trybunach

"Prawdziwa ściana! Obronił trzeci rzut karny w tym sezonie" - tak Szczęsnego wyróżnił portal Sport.virgilio.it, który też przyznał mu 7. O pół oceny wyżej oceniono Moratę. "Przy 2:0 dokonał niemal cudu, broniąc rzut karny. Był świetny!" - to z kolei opinia portalu Leggo.it, który wystawił Szczęsnemu notę 7, czyli taką samą jak Moracie i Manuelowi Locatellemu.

Magdalena FręchMagdalena Fręch odpadała z Indian Wells. Była bez szans, ale II runda to i tak sukces

"Jego ręka była dłuższa niż ta Boga na fresku 'Stworzenie Adama" w Kaplicy Sykstyńskiej! Szczęsny obronił trzy z czterech rzutów karnych w tym sezonie" - zachwyca się "La Repubblica". Tu Polak został oceniony na 7, a ponownie wyższą notę otrzymał jedynie Morata. Tak samo naszego bramkarza oceniło też włoskie "Sky".

Więcej o: