Zbigniew Boniek punktuje Jose Mourinho. "Nie rozumiem"

Zbigniew Boniek wbija szpilkę Jose Mourinho, trenerowi AS Roma. - Mam wiele wątpliwości, bo widzę różne dziwne rzeczy - powiedział wiceprezydent UEFA.

Jose Mourinho poprowadził Romę w 28 meczach Serie A. Rzymianie wygrali 14 gier, pięć zremisowali a aż dziewięć przegrali. Nie wszystkie decyzje Portugalczyka są zrozumiałe dla kibiców. A jednym z  wiernych fanów Romy jest Zbigniew Boniek, który grał w jej barwach w latach 1985-1988. Były prezes PZPN nie rozumie nowej roli Nicoli Zalewskiego.

Zobacz wideo "10 sekund" ze Zbigniewem Bońkiem. Jak mu poszło?

Ale najpierw słowo wstępu. Roma gra nierówno, więc Portugalczyk zaczął kombinować ze składem i coraz więcej rotować zawodnikami. Skorzystał na tym Zalewski, który pierwszy raz w seniorskiej piłce zagrał trzy mecze z rzędu. Najpierw zagrał 45 minut z Hellasem Werona (2:2), potem 80 minut ze Spezią (1:0), a teraz ponad godzinę przeciwko Atalancie. Portugalczyk zdecydował się na ustawienie 1-3-4-1-2, a prawnonożny piłkarz występował, dość nieoczekiwanie, na lewym wahadle. I choć wydawało się, że jest stricte ofensywnym piłkarzem, to w pierwszej kolejności musiał pamiętać o obronie. 

- Jest takie powiedzenie: "głupi jest zawsze pewny siebie, inteligentny jest pełen wątpliwości". Mam wiele wątpliwości, bo widzę różne dziwne rzeczy. Zalewski przez pół roku nie widział boiska, a nagle wchodzi i gra na pozycji, która nie jest dla niego - mówił Boniek, cytowany przez retesport.it. Choć warto dodać, że to wypowiedź sprzed meczu z Atalantą (1:0), po którym Zalewski został pochwalony.

Piotr ZielińskiPiotr Zieliński na liście życzeń giganta. Poważne zainteresowanie

- Nie rozumiem też decyzji, co do ataku Romy. Felix Afena-Gyan stał się nagle kluczowym piłkarzem, Eldo Szomurodow, który jest warty pięć razy więcej w ogóle nie gra. Zaniolo, który jest najważniejszym graczem Romy nagle ląduje na ławce. Nie rozumiem tego - dodał Boniek.

Piotr ZielińskiLegenda rozpływa się nad Zielińskim. Punktuje jego najlepsze cechy

Felix Afena-Gyan w listopadzie strzelił dwa gole Genoi (2:0) i są to jego jedyne bramki w tym sezonie, choć od tego czasu rozegrał 10 meczów ligowych. Z kolei napastnik reprezentacji Uzbekistanu ostatni raz 90 minut zagrał w grudniu.

Mourinho ma nową pozycję dla Zalewskiego. Michniewicz zaciera ręce. Brakujący element

Nicolę Zalewskiego mieliśmy podziwiać za świetne podania i piękne gole. Jose Mourinho przekwalifikował go jednak na piłkarza defensywnego, a 20-latek świetnie wywiązuje się z nowych zadań. Beneficjentem nieoczekiwanego zwrotu akcji może zostać Czesław Michniewicz, nowy trener kadry.

Więcej o: